DRUGI TIM RK BOSNA PORAŽEN OD EKIPE BRIJEŠĆA

Rukometaši Bosne 2 pretrpjeli su trinaesti ovosezonski poraz u okviru 16. kola južne grupe prve federalne lige.

Visočani su na domaćem terenu, u rezultatski zanimljivom i sadržajnom susretu, poraženi od sarajevskog Briješća rezultatom 25:29.

Inače, tim iz našeg grada je tokom većeg dijela igre u prvom poluvremenu bio u konstantnom vodstvu, ali je onda maestralnu partiju na gostujućem golu pružio momak koji je ponikao u visočkoj Bosni, Adnan Kurtović koji je odbranio tri uzastopna sedmerca, što su njegove timske kolege u napadu adekvatno ispratile, preokrenule rezultat i nakon prvih 30 minuta igre rezultat je glasio 13:16 za Sarajlije.

U drugom poluvremenu gosti su održavali prednost, ponajviše zahvaljujući iskusnom bivšem internacionalcu i članu sarajevske Bosne, Harisu Bračkoviću koji je bio nepogrješiv u napadu te je najzaslužniji za sedmu ovosezonsku pobjedu svog tima sa 12 postignutih golova.

U redovima visočkog tima najefikasniji je ponovo bio Harun Nazifović sa sedam golova te četrnaestogodišnji Daris Zečević koji je mrežu sarajevskog tima tresao šest puta.

Po četiri gola su dodali Mirza Ahmetaš i Emin Huseljić.

Jedan od glavnih razloga domaćeg poraza svakako treba tražiti i u činjenici da je visočki tim igrao znatno oslabljen bez povrijeđenih Burića i Kapića te bolesnog Alijagića.

U narednom, 17. kolu, koje je na rasporedu narednog vikenda, 19. i 20. marta, drugi tim Bosne će gostovati u Ljubuškom gdje će odmjeriti snage sa drugim timom Izviđača.