VISOČKI SPORTSKI VIKEND: SLAVILI RUKOMETAŠI, KOŠARKAŠI I NOGOMETAŠI

Rukometaši Bosne osvojili su važne domaće bodove u borbi za opstanak u društvu najboljih. U KSC “Mladost” pao je direktan konkurent za ostanak u društvu najboljih. Iskra iz Bugojna imala je svoje šanse. Na poluvremenu plus 2 i tokom drugog poluvremena plus 4, ali su Visočani smogli snage da naprave preokret i slave 30:29.

U 17. kolu košarkaške A-1 lige grupa Jug ekipa Visokog je napravila veliko iznenađenje i slavila zasluženu pobjedu na domaćem terenu protiv favorizovane ekipe Bošnjaka rezultatom 86:72. Ekipa iz Hadžića je u prvom duelu slavila ubjedljivu pobjedu 104:67, a i u ovaj meč je ušla sa istim ciljem, no košarkaški Visokog su imali drugačiji plan. Treba odmah napomenuti da su gosti pred ovaj duel ostali bez najboljeg igrača i strijelca Edina Rešidovića, koji je doživio povredu lista, i koju je ovu utakmicu odgledao sa klupe za rezervne igrače. Također, na drugoj strani, u redovima domaćih nije bilo centra Dragolja, kao ni Karalića i Vranića.

Nogometaši Bosne savladali su u subotu u kontrolnoj utakmici ekipu NK Kiseljak sa 6:1. Golove za Bosnu postigli su Hindija (2), Hasandić, Vila, Salkanović i Mašić. Dobar pokazatelj pred nastavak borbe sa konkurentima za viši rang.

Podsjetimo, kada je u pitanju Druga liga FBiH – Grupa centar, vodeća ekipa na tabeli zenički Čelik gostuje kod Moševca. Žepče će ugostiti Krivaju a visočka Bosna ekipu Mošćanice. U Jelahu će utakmicu odigrati ekipe Borca i Rudara iz Breze.