Petak, 26 Aprila, 2024

TKD KOLEKTIV BOSNA OSVOJIO ČETIRI MEDALJE NA PRESTIŽNOM SVJETSKI BODOVNO RANGIRANOM TURNIRU U SARAJEVU

Nakon što je završeno Evropsko taekwondo prvenstvo za juniore u Sarajevu, u glavnom gradu naše domovine je započeo prestižni Svjetski bodovno rangirani E1/G turnir koji se kvalifikacijski boduje za plasman na Olimpijske igre.

Turnir je, uz Evropsko juniorsko prvenstvo, okupio preko 1000 takmičara iz 45 država svijeta.

TKD kolektiv Bosna je danas (utorak, 16. novembar) nastupio sa sedam takmičara i osvojio četiri medalje: jednu srebrenu i tri bronzane.

Srebro je osvojio dvostruki kadetski evropski prvak Fahrudin Adilović, a bronzama su se oko vrata okitili: Tarik Ohran, Sajra Kajević i Amina Hrvat.

Čestitamo trofejnom sportskom kolektivu iz našeg grada na osvojenim medaljama i nadamo se još boljim ostvarenjima u nastavku iznimno kvalitetne i uspješne sezone!