RUKOMETAŠI BOSNE PORAŽENI U GRAČANICI

Rukometaši visočke Bosne pretrpjeli su 21. ovosezonski poraz i to na gostovanju u Gračanici od istoimenog domaćina rezultatom 25:20, na poluvremenu je rezultat glasio 14:14.

Igrači Bosne pružili su veliku borbu i otpor favorizovanom domaćinu, ali je ponovo nedostajalo svježine i koncentracije za pozitivan rezultat.

Bosna je većim tokom prvog poluvremena imala prednost ili neriješen rezultat, Gračanica je nakon početnih 2:1, ponovo stekla vodstvo u 23. minuti kod rezultata 10:9.

Nakon toga je uslijedila serija Bosne 3:0 te još bolja igra u odbrani za dva gola prednosti. Ipak, do kraja poluvremena Gračanica je uspjela anulirati prednost Visočana, tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 14:14, što je nagovještavalo veliku borbu i drugom dijelu igre.

Nastavak susreta donio je rovovsku borbu na terenu i znatno manji broj golova.

Domaći tim je održavao prednost do 42. minute nakon čega Bosna mini serijom dolazi do prednosti od 17:18.

Nakon toga, u prelomnom trenutku susreta, Visočani su nažalost posustali, Gračanica pravi seriju 4:0 i u 50. minuti stiže do prednosti od 21:18, koja je bila presudna za konačan ishod.

Do kraja susreta igralo se manje-više gol za gol, a u samom finišu igrači Gračanice su postigli još tri vezana gola za konačan trijumf rezultatom 25:20, koji ih je ostavio u gornjem dijelu tabele.

Dakle, Gračanica je granitnom odbranom u drugom poluvremenu igrače Bosne limitirala na samo šest postignutih golova i to se ispostavilo kao presudni faktor.

Najefikasniji u visočkom timu je bio Nikola Bečejac sa pet golova, gol manje je postigao Berin Keso. Tri gola je dodao Nemanja Praščević, a po dva su zabili Salim Hasagić, Haris Buljina i Belmin Hrnjić. Po jednom su se u listu strijelaca upisali Almir Osmanhodžić i Mahir Burić.

U pobjedničkom timu najefikasniji je bio Damir Kadrić sa šest golova, Boris Bosić je mrežu Visočana tresao četiri puta.

Za Visočane je veoma bitan podatak da je Lokomotiva očekivano ubjedljivo poražena na domaćem terenu od dobojske Sloge rezultatom 28:40, tako da se nastavlja uzbudljiva i neizvjesna borba za opstanak u rukometnoj eliti.

Već u srijedu, 12. maja, igraju se utakmice 28. kola PL BiH, a rukometaši Bosne se „vraćaju“ u Visoko i u KSC-u Mladost će ugostiti već otpisanu ekipu Dervente i, sigurni smo, povratkom na pobjednički kolosijek, znatno podebljati šanse za opstanak uoči posljednja dva kola i gostovanja u Maglaju, odnosno domaćeg susreta sa trebinjskim Leotarom.