KADETI NK BOSNA REMIZIRALI NA GOSTOVANJU PROTIV EKIPE ILIJAŠA, JUNIORI ZABILJEŽILI PORAZ

Kadeti NK Bosna remizirali su u prvenstvenom susretu na gostovanju protiv ekipe Ilijaša rezultatom 1:1, a strijelac gola za vrijedan bod Visočana je bio Amer Mušinbegović.

Nakon kadetskih, na teren su izašle i juniorske selekcije Ilijaša i Bosne, a domaći tim je slavio rezutatom 4:2 nakon velikog preokreta.

Bio je ovo juniorski derbi kola s obzirom da se tim Ilijaša bori za plasman u Premijer ligu, a juniori tima iz našeg grada se, također, nakon vezanih pobjeda u prošlim kolima, nalaze u gornjem dijelu tabele, tako da su obje ekipe ponudile sjajnu nogometnu predstavu sa velikim brojem uzbuđenja i atraktivnih poteza.

Bosna je odlično otvorila susret i golovima Faruka Lemeša i Ahmeda Ajanovića stigla do prednosti od 0:2 i tada se činilo da će Visočani ostvariti novi gostujući podvig.

Međutim, ekipa Ilijaša je u nastavku susreta zaigrala znatno bolje i stigla do velikog preokreta. Nakon prvog poluvremena rezultat je glasio 1:2, da bi u drugom dijelu igre Ilijaš u rasponu od 48. do 60. minute postigao čak tri gola za konačan trijumf rezultatom 4:2.

Utakmice su odigrane na stadionu u Župči, s obzirom da se na stadionu u Ilijašu odvijaju radovi na renoviranju i modernizaciji.

Bez obzira na poraz, juniori visočke Bosne još uvijek imaju šansu da se uključe i u borbu za plasman u Premijer ligu, pod uslovom se već u narednom kolu vrate na pobjednički kolosijek.