KOŠARKAŠI VISOKOG SLAVILI UBJEDLJIVU GOSTUJUĆU POBJEDU NAD EKIPOM ILIDŽE

Košarkaši Visokog slavili su ubjedljivu gostujuću pobjedu u okviru 13. kola južne grupe A-2 lige.

Na Ilidži je savladan istoimeni domaćin rezultatom 91:71, tako da su momci iz našeg grada sjajnom partijim potvrdili ulogu apsolutnog  favorita i sa ekipom GEN Stara nastavili „mrtvu trku“ za prvu poziciju na tabeli.

Od samog početka susret je bio rezultatski jednosmjeran, igrači trenera Neimarlije su dominirali u svim segmentima te već na poluvremenu imali 15 poena prednosti kod rezultata 45:30.

Domaći tim je početkom treće četvrtine zaprijetio i došao na svega šest poena zaostatka, ali su onda Visočani ponovo ubacili u „brzinu više“, rezultatski se odlijepili i defnitivno prelomili utakmicu za konačnih +20.

Najefikasniji u pobjedničkom timu je bio iskusni Nedžad Čaluk sa 25 poena, dok je dva poena manje ubacio mladi Ajdin Spahić.

Visočki tim je novom maestralnom pobjedom, devetom iz deset odigranih susreta, potvrdio vrhunsku formu i još jednom obradovao mnogobrojne navijače, a priliku za nastavak trijumfalnog niza će imati u narednom kolu kada će ugostiti ekipu Goražda.