Vučko trail / Veliki broj Visočana uzeo učešće na najvećoj trail trci u našoj zemlji: Kamarić jedini istrčao 61 kilometar

Najveći i najpopularniji trail trkački događaj u Bosni i Hercegovini Vučko Trail 2023 održan je ovog vikenda a među takmičarima iz 27 zemalja učešće je uzeo i veliki broj visočkih takmičara. Dino Kamarić je bio jedini naš takmičar koji je istrčao dionicu od 61 kilometar.

Preko 1.000 takmičara iz 27 zemalja svijeta prijavilo se za nastup na Vučko Trailu ove godine, a organizator je bilo Planinarsko društvo Željezničar.

Idiličan ambijent Javorovog dola na Bjelašnici bio je mjesto starta i cilja utrke, a ugostio  i brojne navijače, posjetioce i ljubitelje prirode koji su se odlučili pratiti rezultate utrke na licu mjesta.

Druga “najteža” staza nakon one od 105 kilometara koju je istrčao Dino Kamarić sa preko 3.500 metara visinske razlike  bila je za najspremnijie trkače kroz 61 kilometar preko dvije bosanskohercegovačke planine. Na startu je bilo 102 takmičara, a utrku je završilo njih 77.

Iako izuzetno zahtjevna, Crvena staza pruža nevjerovatno iskustvo trčanja od zelenih poljana Bjelašnice, preko eksponiranih planinskih grebena Visočice, pa nazad kroz stoljetna bjelašnička sela.

I ove godine timovi iz brojnih kompanija, trkačkih klubova ili neformalnih grupa, zajedno su se takmičiti za titulu najuspješnije ekipe na Vučko Trailu u posebnoj TEAMS kategoriji.

Za navijače, podršku i posjetioce, organizator je spremio dobru zabavu tokom cijelog dana. Za muzički dio programa bili si zaduženi DJ Mex i Mr Mehicano.