SENIORKE STRELJAČKOG KLUBA “VISOKO” EKIPNE PRVAKINJE BIH

28. prvenstvo Bosne i Hercegovine u gađanju zračnim oružjem (puška i pištolj) u seniorskoj kategoriji u ekipnoj i pojedinačnoj konkurenciji održano je 12. i 13.03.2022. godine u streljani Sportske dvorane „Goran Čengić“ u Sarajevu. Na takmičenju je nastupio 101 takmičar iz 15 streljačkih klubova. Takmičenje se održalo na elektronskim metama Sius Ascor na 10m na 20 streljačkih mjesta, u skladu sa pravilima ISSF-a i uz poštivanje epidemioloških mjera i preporuka Zavoda za javno zdravstvo FBiH.

SK “Visoko” je ostvario veoma dobar nastup! Seniorke u disciplini pištolj su ekipne prvakinje BiH, u disciplini koja je prvi puta pokrenuta upravo u SK “Visoko” i prvi puta zvanično održana na prvenstvima BiH!

Ekipa seniori puška je osvojila drugo mjesto, a ekipa seniori pištolj su osvojili treće mjesto.

U pojedinačnom plasmanu, nakon osnovnog meča, najboljih osam po disciplini gađali su Finale – raspucavanje uz eliminaciju do pobjednika. Naši takmičari i
takmičarke takođe su osvojili medalje:

* Zračni pištolj žene: Hunček-Pita Aida osvojila je drugo mjesto, Osmanović Amina šesto i Hodžić Rasema osmo mjesto.
* Zračni pištolj muškarci: Mešanović Belmin osvojio je treće mjesto.
* Zračna puška muškarci: Čato Bekir osvojio je četvrto mjesto