RUKOMETAŠI BOSNE PRETPRJELI DOMAĆI PORAZ OD EKIPE KONJUHA (24:29)

Rukometaši visočke Bosne pretrpjeli su ukupno drugi i prvi ovosezonski domaći poraz u susretu 3. kola PLBiH. Ekipa Konjuha iz Živinica je slavila rezultatom 24:29, na poluvremenu rezultat je glasio 12:10 za tim iz našeg grada.

Prvo poluvrijeme donijelo je izjednačenu, borbenu i zanimljivu utakmicu na obje strane, a pred sami kraj prvog dijela igre, Visočani su bili za nijansu bolji na terenu, što je rezultiralo zasluženom prednošću sa kojom su otišli na odmor.

Na početku drugog poluvremena „zeleno-bijeli“ stižu i do tri gola prednosti (14:11), ali je onda kod rezultata 15:13 uslijedio pad u igri, što su gosti znalački koristili i golgeterskom serijom preokrenuli rezultat i preuzeli vodstvo (15:17).

Nakon toga Konjuh je stigao i do tri gola prednosti (18:21), pokušavali su domaći igrači borbenijom igrom u odbrani i prodornijom u napadu utakmicu vratiti u egal, ali nisu uspjeli, Konjuh je povisio prednost na četiri, odnosno pet golova prednosti, rezultatski prelomio utakmicu i u konačnici slavio zasluženu pobjedu.

Najefikasniji u redovima Bosne je bio Almir Osmanhodžić sa sedam golova, pet golova je postigao Harun Babić uz četiri gola Emraha Jamakovića. Na golu je u prvom poluvremenu sjajan bio Irhad Alihodžić sa osam odbrana, u drugom dijelu igre je zabilježio jednu uspješnu intervenciju, a uspio je odbraniti dva sedmerca. Enes Sirčo je zabilježio četiri uspješne intervencije.

Visočanin u redovima Konjuha Nikola Grujić je sa osam postignutih golova bio najefikasniji pojedinac susreta, a njegove timske kolege Nermin Smajić i Adi Pašalić po pet puta su pogađali mrežu domaćeg tima. Nezaboravnu partiju pružio je i golman Milenko Jelić koji je sa 14 odbrana jedan od najzaslužnijih za trijumf popularnih „stolara“.

Nažalost, nakon pobjede protiv Maglaja, Visočani su ipak protiv Konjuha morali „potpisati kapitulaciju“, ali sezona je tek počela, tako da ne treba gubiti optimizam, jer u narednim kolima će biti dovoljno prilika da se osvoje novi bodovi i tim pozicionira u sredini tabele.

U narednom, 4. kolu, ekipu Bosne očekuje teško gostovanje u Tuzli kod ekipe Slobode, a nakon toga će uslijediti domaći duel protiv Gradačca.