RUKOMETAŠI BOSNE PORAŽENI U DOBOJU

Rukometaši visočke Bosne zabilježili su četvrti ovosezonski poraz i to na gostovanju u Doboju.

U prolongiranom duelu šestog kola PL BiH, domaća Sloga je slavila zasluženu pobjedu rezultatom 26:22, na poluvremenu rezultat je glasio 12:10.

Prvu osjetniju prednost domaći igrači su stekli u 12. minuti kod rezultata 7:3 te tri gola prednosti održavali do 23. minute, kada su Visočani napravili seriju 3:0 i stigli do izjednačenja 9:9.

Ipak, u finišu prvog dijela igre Sloga golovima Miličevića i Kneževića na odmor odlazi sa dva gola prednosti.

Domaći tim je nastavku zaigrao još čvršće u odbrani i efikasnije u napadu te u 40. minuti stigao do četiri gola viška pri rezultatu 17:13.

U narednih nekoliko minuta rukometaši Bosne su ponovo zaigrali nešto bolje i prepolovili prednost Sloge, ali je onda uslijedila prelomna golgeterska serija domaćeg tima i prednost od sedam golova u 53. minuti, kada je rezultat glasio 23:16.

Visočani su ponovo mini serijom smanjili zaostatak na 23:19, ali su onda Miloš Trifunović i Vladan Đurđević sa dva vezana gola svom timu vratili šest golova prednosti, bilo je 25:19.

Dakle, i pored velike borbe mladi visočki tim snage za pozitivan rezultat u konačnici ipak nije imao, derbi začelja pripao je ekipi Sloge sa konačnih 26:22 i bijeg iz zone ispadanja.

Sa druge strane, ekipa Bosna je sa svega tri osvojena boda sada pretposljednja i sigurno je da je pred nama neizvjestan ostatak premijerligaške sezone i grčevita borba za opstanak.

Najefikasniji igrač u visočkom timu u sinošnjem susretu je bio Mahir Burić sa sedam golova, gol manje je postigao Almir Osmanhodžić. Po tri gola su postigli Salim Hasagić i Harun Babić. Golmani Enes Sirčo i Irhad Alihodžić su zabilježili ukupno 13 odbrana (Sirčo 7, a Alihodžić 6 uz odbranjen sedmerac).

U pobjedničkom timu najefikasniji je bio Vladimir Stanković sa sedam golova, šest golova je postigao Vladan Đurđević, a Dušan Miličević je pet puta pogađao mrežu visočkog tima. Na golu je sjajnu partiju pružio i iskusni Milutin Bogdanović koji je zabilježio 13 uspješnih intervencija i bio jedan od najzaslužnijih za drugu ovosezonsku pobjedu svog tima.

Nastavlja se ubrzana serija iznimno teških susreta za tim iz našeg grada. Već prekosutra, u subotu, 30. oktobra, slijedi gostovanje kod imenjaka u Sarajevu. Duel će početi u 20 sati uz direktan TV prenos na BHT 1.