KK “VISOKO” – KK “GEN STAR” 80:66 (23:22, 16:20, 31:9, 10:15)

Velika, definitivno i najveća pobjeda visočkih košarkaša ove sezone. U derbiju kola ekipa Visokog je savladala fojnički GEN Star rezultatom 80:66 i tako dva kola prije kraja regularnog dijela prvenstva u A-2 ligi obezbijedila titulu prvaka grupe Jug i prvu poziciju pred play-off za A-1 ligu. Danima se ova utakmica najavljivala u Visokom i kao rezultat toga bila je zasigurno najveća posjeta jednoj košarkaškoj utakmici u postratnom periodu Visokog. To je na određeni način i dalo krila visočkom timu koji je utakmicu otvorio sa 9:0, ali su gosti korak po korak stizali domaći tim i došli do 18:18. Ipak, prvi dio utakmice završio je 23:22 za Visoko, da bi u drugoj četvrtini uslijedio pad u igri domaćina, što su gosti preko raspoloženog Oroza iskoristili i preokrenuli meč. U jednom trenutku gostili su imali i +9 (37:28), ali je Visoko dobrom završnicom uspjelo da zaostatak smanji na -3 te se rezultatom 42:39 za GEN Star otišlo na poluvrijeme. Tokom pauze, na posjetioce je organizovana i nagradna igra, kojom prilikom su najsretniji dobili poklone sponzora ove utakmice. Ne znamo šta je trener Visočana Eldin Neimarlija rekao svojim igračima u svlačionici, ali ono što je uslijedilo u nastavku utakmice donijelo je možda i najbolju četvrtinu visočkog kluba ove sezone. Treću dionicu su domaći košarkaši dobili rezultatom 31:9, ali više od samog rezultata radovala je rastrčana igra visočkog tima, precizan šut, jaka odbrana, brojne trice i velika podrška publike. Posljednjih deset minuta visočki tim je uglavnom čuvao stečenu prednost i na kraju slavio pobjedu koja mu donosi prvo mjesto pred play-off, bez obzira na rezultate preostala dva kola.Sada KK Visoko ima 12 pobjeda i 1 poraz, dok je GEN Star drugi sa učinkom 11-2. U slučaju da oba tima na kraju završe sa istim omjerom, Visoko će imati prednost jer je u međusobnom omjeru bolje od fojničke ekipe (u prvom duelu u Fojnici GEN Star je slavio sa 5 poena razlike 71:66). Visoko je do pobjede došlo timskom igrom, svi su dali svoj maksimum, tako da je ovo pobjeda kompletnog tima. U narednom 17. kolu Visoko je slobodno, dok će u 18. gostovati u Ilijašu kod ekipe Mladosti.KK “Visoko”: Bečirhodžić 16, Čaluk 14, Rističević 7, Nikolić 9, Ihtijarević, Muhić, Adin Kevrić, Adnan Kevrić, Čelik 3, Rizvanović 14, Hodžurda 2, Spahić 15.