DRAMATIČNA TRILER UTAKMICA: RUKOMETAŠI BOSNE PROTIV GRAČANICE OSVOJILI ZLATA VRIJEDNE BODOVE ZA NASTAVAK SEZONE!

Rukometaši Bosne ostvarili su najvažniju pobjedu u dosadašnjem dijelu sezone.

U spektakularnom, neizvjesnom, triler-susretu 17. kola Premijer lige BiH na domaćem terenu, u grotlu tribina KSC-a Mladost savladali su minimalno starog rivala i poznanika, ekipu Gračanice rezultatom 24:23, na poluvremenu je bilo 13:13.

Početak susreta furiozno su otvorili gosti i svojim najačim oružjem, kontrama, polukontrama te izrazito brzim i kombinatornim napadačkim akcijama stigli do prednosti od 0:3.

Nakon toga domaći tim se „razbudio“ i smanjio zaostatak, a Visočani su do prvog vodstva došli u 11. minuti kod rezultata 7:6.

Ipak, gosti su bili dominantniji tokom prvog dijela igre, uvezali su novu golgetersku seriju za tri gola prednosti, bilo je 9:12 i 10:13.

Sami finiš prvog poluvremena u potpunosti je pripao timu iz našeg grada, koji je polako topio i istopio prednost Gračanice, tako da se na odmor otišlo kod rezultata 13:13, što je bio nagovještaj velike drame u drugom poluvremenu.

Upravo je tako i bilo, drama, potpuni egal i nevjerovatna borbenost i srčanost igrača na obje strane.

Ekipe su se mini serijama smjenjivale u minimalnom vodstvu, a u posljednjih nekoliko minuta se ušlo sa potpuno izjednačenim rezultatom i bilo je jasno da će najmanja nijansa, u ovom slučaju to je značilo dva gola prednosti, definitivno prelomiti susret i odlučiti pobjednika.

Do nje su, nošeni euforičnom atmosferom sa tribina, stigli rukometaši Bosne, kada su uspjeli povesti sa 22:20, nakon toga 23:21, a onda je uslijedio prekrasan dalekometni „projektil“ Siniše Dragičevića za 24:22.

Ipak, gosti se nisu predavali, smanjili su na 24:23, a do kraja je preostalo još 16 sekundi, tako da su pokušali visokim presingom po cijelom terenu domaćim igračima uzeti loptu i osvojiti bod, ali to se ipak nije desilo.

Momci u zeleno-bijelim dresovima znalački su potrošili preostalo vrijeme, semafor u visočkom hramu sportova je nakon 60 minuta igre pokazivao 24:23 i slavlje u kraljevskom gradu je moglo početi.

Osvojeni su zlata vrijedni bodovi, koji znače odmak od opasne zone i donjeg dijela tabele, a nekoliko vezanih prvenstvenih pobjeda značilo bi definitivno učvršćivanje u sredini tabele, rasterećeniji nastavak sezone i sklapanje kockica za mnogo bolja ostvarenja i, etapno, od naredne sezone, povratak u vrh bosanskohercegovačkog rukometa, gdje je klubu sa slavnom i trofejnom 68-godišnjom tradicijom zaista i mjesto.

Najefikasniji u pobjedničkom timu su bili Mahir Burić i Almir Osmanhodžić, koji je susret protiv matičnog kluba odigrao sa posebnim emocijama, sa po šest postignutih golova.

Po dva gola manje su zabili Salim Hasagić i Siniša Dragičević.

Na golu je maestralnu partiju pružio oporavljeni Edin Tatar sa deset odbrana, nekoliko bravura je bilo presudno i za konačan rezultat.

U gostujućem timu najefikasniji je bio Omer Mehmedović sa šest golova, dva gola manje je postigao Adi Mehmedčehajić.

Golman Maid Džanbegović je, također, pružio zapaženu partiju zabilježivši deset uspješnih intervencija.

Bilo je ovo još jedna sportska noć za pamćenje u našem gradu, a najpopularniji visočki sportski kolektiv je, nakon košarkaša i nogometaša, upotpunio veoma uspješan vikend koji je mnogobrojnim navijačima donio razloge za slavlje i užitak.

Već u srijedu, 9. marta, rukometaše Bosne očekuje revanš meč četvrtfinala Kup-a BiH u Tuzli protiv Slobode i do početka tog susreta sa nestrpljenjem ćemo križati dane na kalendaru.

Nakon pobjede u prvom susretu od 27:25 tim iz našeg grada ima sasvim realne šanse za plasman na završni turnir, a nakon dodatnog stimulansa i samopouzdanja ostvarenog pobjedom nad Gračanicom, uvjereni smo da besprijekorno fizički pripremljen i adekvatno u svim segmentima posložen visočki tim ima sasvim objektivno zasnovane temelje za najveće domete i rezultate na bosanskohercegovačkim rukometnim terenima.

U narednom, 18. premijerligaškom kolu, Visočani će gostovati u Živinicama kod neugodnog Konjuha koji je jesenas slavio u Visokom, pa će taj  susret biti prilika za adekvatan revanš.

U svakom slučaju, možemo biti ponosni i uživati u nastavku najpozitivnije visočke priče, u kojoj ćemo, vjerujemo, još dugo uživati i sa nestrpljenjem isčekivati rukometne dvoboje za dugo pamćenje, baš kakav je bio upravo završeni protiv Gračanice.

Nakon utakmice porazgovarali smo sa trenerima Milanom Hovorkom (RK Bosna) i legendom bosanskohercegovačkog rukometa, jednim od najuspješnijih i najtrofejnijih reprezentativaca naše zemlje, Damirom Doborcem (RK Gračanica).

Ponudili su nam veoma zanimljive odgovore vezane za susret, ali i ostala općenita dešavanja u domaćem rukometu.

Izvještaj sa utakmice uz izjave trenera ćemo emitovati u našoj redovnoj emisiji Sportski mozaik, u ponedjeljak, 7. marta, odmah nakon Vijesti u večernjem programu TV Visoko.

Do tada, uživajte i u snimku kompletne utakmice u programu TV Visoko te zaplješćite, zapjevajte i proslavite pobjedu svog omiljenog kluba!