Subota, 27 Jula, 2024

Visočani Dino Kamarić i Asmir Merdić na petom Sarajevo Marathonu

Visočani Dino Kamarić i Asmir Merdić uzeli su učešće proteklog vikenda na petom Sarajevo Marathonu, uz hiljade drugih učesnika iz više od 40 zemalja svijeta koji su učestvovali u utrci na ulicama Sarajeva.

Organizatori su saopštili podatak da je za 60 posto premašen prošlogodišnji broj prijavljenih učesnika.

Dvojica Visočana su istrčali maraton na 42km, a osim ove utrke takmičari su učestvovali i u polumaratonskim trkama na 21km.

Prvo mjesto u kategoriji muškaraca osvojio je Emir Hastor s prolaznim vremenom 2:33:51. Drugo mjesto osvojio je Jonas Müller, a treće Mladen Stevanović.

U kategoriji žena prvo mjesto zauzela je Marija Vrajić s prolaznim vremenom 3:00:51, drugo mjesto je ostvarila Ines Jozi, a treće Amela Trožić.

Sportska manifestacija “SARAJEVO MARATHON powered by Cedevita Vitamin Water” uvrštena je u službeni dio programa obilježavanja Dana Općine Stari Grad Sarajevo.