TKD Kolektiv Bosna Rudar viceprvak Federacije BiH i prvak Međunarodnog takmičenja u taekwondou!

Dana (nedjelja) 21.04.2024. godine, JU KSC “Mladost”  u Gradu Visoko održano je Prvenstvo Federacije u taekwondou i Međunarodno takmičenje Bosna Rudar Open 2024″.
Učešće je uzelo 695 takmičara iz 40 klubova, iz BiH, Hrvatske i Crne Gore.
Borbe za plasmane počele su u 09.30h, a svečano otvaranje prvenstva počelo je u 13.00h. Prvenstvo je otvorio gradonačelnik g-din Mirza Ganić, a takmičarima su se obratili i načelnik Općine Kakanj g-din Bajtarević Mirnes i predsjednik TKD saveza BiH i FBiH g-din Šarić Samir.
U ukupnom plasmanu sa najviše bodova naš TKD Kolektiv Bosna zasluženo je osvojio prvo mjesto.
Drugo mjesto je zauzela ekipa TKD Alfa Vogošća, dok je treće mjesto pripalo ekipi TKD Donat iz Zadra (Hrvatska).
Na Federalnom prvenstvu u taekwondou u ukupnom plasmanu TKD Bosna Rudar zauzeo je visoko 2. mjesto.
Ekipni plasmani!
U ekipnom plasmanu kadeta osvojeno je 1. mjesto te u ekipnom plasmanu juniora, također 1. mjesto.
Naš tim predvodio je Predsjednik TKD kolektiva Bosna Rudar Kajević Edin Kaja sa trenerima.
Zahvaljujemo se svim pokroviteljima, sponzorima i svima koji su podržali ovaj sportski i borilački spektakl u Gradu Visoko.