RUKOMETAŠI BOSNE SLAVILI U DERVENTI I NASTAVILI ŠAMPIONSKI POHOD

Rukometaši Bosne večeras su u Derventi zabilježili šestu ovosezonsku pobjedu savladavši RK Derventa rezultatom 32:23 (poluvrijeme 14:14) te na taj način zadržali prvo mjesto na tabeli Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometaše.

Bez obzira na činjenicu da su zbog plasmana na tabeli u utakmicu protiv RK Derventa ušli kao favoriti, iskustvo iz prošle sezone te činjenica da je RK Derventa par utakmica izgubio praktično u posljednjim minutama, pozivali su na oprez.

Na našem golu od prve minute izuzetno raspoložen je bio Grčo.

Iako je prvo poluvrijeme obilovalo greškama i promašenim zicerima našeg tima, u drugom poluvremenu su pokazali odlučnost i kvalitetu te sasvim zasluženo došli do šeste pobjede u ovoj sezoni.

Najefikasniji te ujedno najbolji igrač utakmice bio je kapiten Adnan Harmandić sa 12 postignutih golova, 6 je postigao Kapić, po 4 Burić i Divković, po 2 Imamagić i Omanović, dok su po jednom pogađali Balta i Međić. U redovima Dervente, najefikasniji su bili Mišanović sa 5 i Sibinčić sa 4 gola.

Narednu utakmicu naši igrači igraju već u srijedu, 21. novembra, od 19 sati u KSC Mladost Visoko protiv RK Goražde.