RUKOMETAŠI BOSNE PORAŽENI U ŽIVINICAMA

Rukometaši visočke Bosne pretrpjeli su poraz u okviru 18. kola PLBiH na gostovanju u Živinicama od ekipe Konjuha rezultatom 30:28.

Nakon početnog rezultatskog egala, odmjeravanja snaga i prednosti Visočana od 2:3, domaći rukometaši su preokrenuli rezultat i konstantno održavali prednost koja je u pojedinim trenucima prvog dijela igre iznosila i četiri gola.

Na poluvremenu je rezultat glasio 14:11 za ekipu Konjuha, koja je i u nastavku susreta dominirala i diktirala slijed dešavanja na parketu Sportske dvorane u Živinicama, tako da tim iz našeg grada ipak nije bitnije uspio ugroziti prednost i konačnu pobjedu domaćeg tima, rezultatom 30:28.

Faruk Halilbegović se posebno istakao u ekipi Bosne sa 11 golova, Salim Hasagić je postigao tri gola manje.

U pobjedničkom timu najefikasniji je bio Nermin Smajić sa 11 golova. Mihret Husić i Artem Iunin mrežu Visočana su pogađali pet puta.

Ono što je posebno zanimljivo, nova golmanska akvizicija Konjuha, Visočanin Ahmed Čabaravdić je protiv svog matičnog kluba pružio dobru partiju, odbranivši dva sedmerca.

Dakle, igrači Bosne će priliku za gostujuće bodove i znatno kvalitetniju igru ipak morati potražiti na nekom od narednih gostovanja.

Trenutno su dvanaestoplasirani sa omjerom od: 6 pobjeda, 1 remija i 10 poraza, što je 13 bodova iz 17 odigranih susreta, dva boda daleko od mjesta koje vodi u niži rang takmičenja.

Slijedi prvenstvena pauza zbog nastupa reprezentacije, a prvi naredni susret rukometaši Bosne će odigrati na domaćem terenu, u srijedu 23. marta, protiv ekipe koja ih je prije nekoliko dana eliminisala u četvrfinalu Kup-a i drugoplasirane ekipe prvenstva, tuzlanske Slobode.

Bez obzira na snagu narednog protivnika, bodovi se moraju osvojiti, jer samo domaće pobjede garantuju povoljan bodovni bilans i proboj ka sredini premijerligaške tabele.