RUKOMETAŠI BOSNE OSTVARILI VELIKU GOSTUJUĆU POBJEDU PROTIV IMENJAKA U SARAJEVU

Rukometaši visočke Bosne ostvarili su najvažniju pobjedu u dosadašnjem dijelu sezone, prvu ovosezonsku gostujuću.

Na teškom gostovanju u Sarajevu, u okviru 8. kola PL BiH, savladali su imenjaka rezultatom 21:18, na poluvremenu rezultat je glasio 12:7 za tim iz našeg grada, koji je konačno odigrao cijeli tok utakmice na vrhunskom nivou, besprijekorno posloženo na oba fronta i to je moralo rezultirati nezaboravnom partijom i trijumfom za koji se nadamo da će biti prekretnica i donijeti mnogo uspješniji nastavak sezone i biti uvertira za plasman u sredini tabele.

Od samoga početka Visočani su bili dominantniji u svim segmentima, odlijepili su se na 8:3, a u 25. minuti imali su i šest golova viška pri rezultatu 11:5.

Na odmor se otišlo sa rezultatom 12:7 za visočke „zelene“ i već tada se nazirao i sjajan konačan rezultat.

U drugom dijelu sarajevski tim je zaigrao nešto bolje u odbrani i napadu, Visočani su prvi gol postigli tek u 36. minuti, ali su ipak održavali dva do tri gola prednosti.

Domaći tim se u 50. minuti primakao na samo gol zaostatka, bilo je 16:17, ali su onda Visočani odigrali furioznu završnicu i golgeterskom serijom definitivno prelomili susret.

Kada je u 56. minuti Alihodžić odbranio sedmerac Harmandiću, a Osmanhodžić pogodio za plus pet i vodstvo od 21:16, pitanje pobjednika je bilo riješeno i slavlje u kraljevskom rukometnom gradu je moglo početi.

Do kraja su domaći uspjeli ublažiti poraz za konačnih 18:21 i drugu ovosezonsku pobjedu Visočana kojom su pobjegli sa dna tabele i započeli put ka sigurnoj zoni, odnosno sredini tabele.

Sa druge strane, sarajevski tim je sada pretposljednji u zoni ispadanja i morat će znatno poboljšati igru ukoliko želi rezultate u skladu sa igračkim kvalitetom koji posjeduje.

Najefikasniji u pobjedničkom timu je bio Almir Osmanhodžić sa šest golova, gol manje je postigao Đorđe Kukić. Harun Babić je postigao četiri gola. Fantastičnu partiju pružio je i golman Irhad Alihodžić sa 11 odbrana, uspio je odbraniti dva sedmerca i, u ključnim trenucima, veliki broj zicera.

U domaćem timu najviše su pokazali bivši igrači visočkog tima, Aid Selimović, koji je u debitantskom nastupu za novi tim postigao sedam golova. Emir Omanović mrežu svog bivšeg tima je pogađao pet puta.

Čestitamo najpopularnijem trofejnom visočkom sportskom kolektivu na sjajnoj igri i pobjedi koja je vratila osmijeh na lice navijačima u našem gradu.

U nastavku sezone očekujemo još mnogo razloga za optimizam i zadovoljstvo, a priliku da nastave pobjednički niz Visočani će imati u narednom, 9. kolu, kada će ugostiti bugojansku Iskru, koja je u ovom kolu na domaćem terenu nadigrala Izviđač i slavila ubjedljivu pobjedu rezultatom 30:24.

Susret u KSC-u Mladost, čiji ćemo početak s nestrpljenjem isčekivati, će biti odigran u srijedu 10. novembra, a trener Milan Hovorka sa saradnicima do tada će imati priliku da kroz treninge dodatno unaprijedi igru, kako bi u nastavku sezone sve funkcionisalo na očekivanom nivou, dostojnom renomea i slavne historije visočkog tima.