Rukometaši Bosne Ekoenergija remizirali protiv Zrinjskog na otvaranju proljetne polusezone

Rukometaši Bosne Ekoenergija remizirali su na otvaranju proljetne polusezone protiv mostarskog Zrinjskog i na taj način prekinuli stopostotan niz na domaćem terenu ostvaren u jesenjoj polusezoni.

Iako su bili aspolutni favoriti, Visočani to igrom na terenu nisu opravdali, tako da su gosti sasvim zasluženo osvojili bod i ekipu Bosne Ekoenergija dodatno udaljili od povratka u premijerligaško društvo.

Susret 12. kola južne grupe Prve lige FBiH započeo je gostujućom dominacijom na oba fronta, igrači Zrinjskog stigli su u dva navrata do četiri gola prednosti (3:7 i 4:8).

Nakon toga tim iz našeg grada je ipak zaigrao bolje i serijom 4:0 uspio poravnati rezultat (8:8), a onda je do samog kraja prvog poluvremena uslijedila igra gol za gol, u kojoj je gostujući tim održavao minimalnu prednost.

Do prvog vodstva na utakmici igrači Bosne stigli su tek u 29. minuti kod rezultata 14:13, da bi se na odmor otišlo sa neriješenih 14:14.

Ponadali smo se boljoj igri “zelenih” u nastavku susreta, ali to se ipak nije desilo.

Zrinjski je u ranoj fazi drugog poluvremena ponovo stekao maksimalna četiri gola prednosti (15:19), nakon čega je uslijedilo novo “buđenje” Visočana i golgeterska serija od 10:3 i prednost od 25:22, koliko je glasio rezultat u 50. minuti, što je prisutnima u KSC Mladost donijelo nadu da sama završnica utakmice možda i neće biti tako dramatična, ali je onda uslijedio rezultatski povratak gostujućeg tima.

Visočki tim je u jednom trenutku igrao sa dva suspendovana igrača manje na terenu, što su uporni i maksimalno motivirani gosti u potpunosti iskoristili i serijom 3:0 poravnali na 25:25.

Posljednje minute su donijele veoma tvrdu i borbenu utakmicu na obje strane, a konačan rezultat su odredile nijanse. Povela je Bosna 26:25, gosti poravnali i imali na raspolaganju posljednje 24 sekunde da čak zabilježe i pobjedu, ali je rukometni triler okončan najobjektivnijim rezultatom, 26:26.

Zanimljivo, ova dva tima su remizirala i na otvaranju sezone u Mostaru, kada je 23. septembra prošle godine bilo 28:28.

Najefikasniji pojedinac u visočkim redovima bio je Adnan Jamaković sa sedam golova, pet je dodao Admir Bjelopoljak.

Po četiri su postigli: Emrah Jamaković, Berin Ahić i Harun Nazifović.

Faris Žiga je na golu prikupio 10 uspješnih intervencija.

Najefikasniji gostujući rukometaš bio je Ante Toni Cvitanović sa sedam golova, Roko Raguž je postigao gol manje. Pet je dodao Rudolf Ćužić.

Visočani će definitivno morati studiozno proanalizirati igru kako se u narednim kolima ovakve oscilacije ne bi ponavljale. U suprotnom će, bez obzira na povoljan proljetni raspored, povratak u najelitniji razred bosanskohercegovačkog rukometa ostati nedosanjani san.

Već u narednom, 13. kolu slijedi jedno od najtežih ovosezonskih gostovanja i to u Ljubuškom kod drugog tima Izviđača, a nakon toga slijedi domaći duel protiv sarajevskog Respecta.

Proljetna polusezona tek je počela, još je mnogo bodova u igri, ali svi alarmi moraju biti upaljeni!