Rukometaši Bosne Ekoenergija poraženi u Ljubuškom

Rukometaši visočke Bosne Ekoenergija poraženi su na gostovanju u Ljubuškom od drugog tima Izviđača u okviru 13. kola južne grupe Prve lige FBiH.

Podsjećamo da se popularni “skauti” takmiče izvan konkurencije što znači da se rezultati ostvareni u duelima protiv njih ne ubrajaju u konačan bodovni saldo, ali smo ipak, baš kao i protiv Zrinjskog, očekivali bolju i raspoloženiju partiju Visočana koja je ponovo izostala.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri, ekipe su se smjenjivale u vodstvu, a rezultat je na poluvremenu glasio 13:13.

Domaći tim je na otvaranju drugog dijela igre stekao dva gola prednosti (16:14), da bi onda uslijedila serija 4:0 visočkog tima i prednost od 16:18.

Potom su se ekipe mini serijama smjenjivale u minimalnom vodstvu, da bi prvu osjetniju prednost domaći tim ostvario u 47. minuti pri rezultatu 24:21.

Kada je drugi tim Izviđača u 54. minuti stekao maksimalnih pet golova prednosti (29:24), susret je i definitivno bio rezultatski prelomljen, a konačan rezultat je glasio 33:29 za treći ovosezonski poraz Visočana, odnosno sedmu pobjedu Ljubušaka.

Najefikasniji Bosnin igrač bio je Tarik Delić sa sedam golova, Berin Ahić je postigao gol manje. Po četiri su dodali Admir Bjelopoljak, Harun Nazifović i Said Redžo.

U pobjedničkim redovima najefikasniji je bio Todor Milisavljević sa šest golova, gol manje je dodao Luka Šević.

Glavni Bosnini rivali za ulazak u Premijer ligu su ostvarili gostujuće pobjede i povećali bodovnu prednost u odnosu na Visočane.

Sarajevska Bosna je slavila u Međugorju (32:18), mostarski Velež u Kiseljaku (33:28), a gornjevakufska Sloga u Sarajevu protiv Respecta (32:29).

Bosna i Velež i dalje su bodovno poravnati na liderskoj poziciji sa po 20 bodova, trećeplasirana Sloga ima bod manje.

Visočki tim i dalje je na četvrtoj poziciji sa 15 bodova, samo što sada ima još veći bodovni zaostatak za sarajevskim i mostarskim timom koji iznosi pet bodova i trenutno se čini kao veoma teško nadoknadiv.

Prvi proljetni trijumf rukometaša Bosne Ekoenergija očekujemo u narednom, 14. kolu kada će ugostiti ekipu sarajevskog Respecta. Utakmica je na rasporedu u subotu, 9. marta od 17 sati i 30 minuta u KSC Mladost.