RUKOMETAŠI BOSNE 2 POBJEDOM PROTIV MEĐUGORJA OTVORILI PROLJETNU POLUSEZONU

Rukometaši Bosne 2 sjajno su otvorili proljetnu polusezonu u južnoj grupi prve federalne lige savladavši favorizovanu ekipu Međugorja rezultatom 35:27.

Susret 14. prvenstvenog kola odigran je u nedjelju u KSC-u Mladost, a igrači koje s klupe predvodi Zdenko Antović pružili su dobru partiju i ostvarili vrijednu pobjedu, koja će znatno popraviti raspoloženje i motivaciju cijeloj ekipi u nastavku sezone, koji bi, ako je suditi prema samom početku, trebao donijeti znatno bolje rezultate u odnosu na jesenju polusezonu, koju su Visočani okončali na začelju tabele sa jednom pobjedom i jedanaest poraza.

Podsjećamo da je ekipa Međugorja uoči duela u Visokom zauzimala drugu poziciju na tabeli, ali su momci iz našeg grada, nakon kvalitetnih i studioznih priprema tokom prvenstvene pauze i nekoliko jakih kontrolnih susreta, bili bolji u svim segmentima te u potpunosti nadigrali protivnika kojem je ovo bio tek četvrti ovosezonski poraz.

Već nakon prvog dijela igre mlade rukometne nade iz našeg grada su imale prednost od 19:10, tako da je drugo poluvrijeme bilo rutinsko odrađivanje posla za konačnih +8.

Najefikasniji pojedinac u pobjedničkom timu je bio Harun Nazifović sa osam golova, gol manje je postigao Mirza Ahmentaš. Po pet puta su se u listu strijelaca upisivali Emin Alijagić i Amer Kapić.

U gostujućem timu najefiaksniji su bili Igor Knezović s 11 postignutih golova te Matej Ljubić koji je mrežu Visočana pogađao 7 puta.

U narednom, 15. kolu, drugi tim RK Bosna Visoko će odigrati gostujući komšijski derbi protiv drugog tima Vogošće i pokušati ostati neporažen, a nakon toga slijedi domaći duel protiv sarajevskog Briješća.