Rukometaši Borca vratili se na pobjednički kolosjek, u Boriku pala i visočka Bosna

Nakon poraza u prethodnom kolu rukometaši Borca večeras su u okviru 26. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine stigli do nove domaće pobjede, ovaj put nad ekipom visočke Bosne, rezultatom 31:26 (15:11).

Susret su bolje otvorili gostujući rukometaši koji su večim dijelom prvog poluvremena imali rezultatsku prednost. Svoj prvi pogodaka Borac je postigao tek u četvrtoj minuti susreta, a do poravnanja domaćini dolaze tek u 19. minuti susreta kod rezultata 9:9.

U istoj minuti rukometaši Borca po prvi put dolaze i do vodstva 10:9. Do kraja prvog dijela domaći rukometaši uspjeli su sačuvati prednost pa se na pauzu odlazi kod rezultata 15:11.

Drugi dio susreta u potpunosti u znaku Borca. Prednost je rasla iz minuta u minut za na kraju konačnih i sigurnih 31:26.

Borac su do pobjede vodili Draganić Vlado sa sedam i Nježić Miloš šest postignutih pogodaka. Pet je dodao Perić Luka.

Kod Bosne najefikasniji bili su Osmanhodžić Almir sa sedam i Dragičević Siniša sa šest postignutih pogodaka.