RK BOSNA LIDER NA TABELI- SUTRA DERBI IGRA RK BOSNA 2 SA ČELIKOM I MLAĐE SELEKCIJE

Fantastičan derbi ponudili su nam rukometaši visočke Bosne i dobojske Sloge u KSC- u Mladost, u okviru 5. kola Premijer lige BiH. “Zeleni” su slavili zasluženu, četvrtu ovosezonsku pobjedu, rezultatom 27:24 (14:15), mada se i gostima mora odati priznanje na sjajnom otporu i pokazanom kvalitetu.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri na obje strane, ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a u samoj završnici gosti su se bolje snašli i na odmor otišli sa minimalnom prednošću od 14:15.

Drugo poluvrijeme bilo je podjednako uzbudljivo, Bosna je zaigrala čvršće u odbrani i kombinatornije u napadu, no uporni gosti nisu se predavali i stalno su “puhali za vratom” Visočanima, koji su ipak desetak minuta prije kraja poveli 25:22 i to je bio prelomni trenutak susreta, gosti se nisu uspjeli vratiti i ugroziti prednost Bosne koja je slavila sa 27:24 i ostat će na liderskoj poziciji, a u narednom kolu (subota, 10. novembar od 19 sati) u Visokom će ponovo gostovati Sloga, ovoga puta gornjevakufska i, nema sumnje, da ćemo s nestrpljenjem križati dane do novog derbija protiv izuzetno dobro pojačanog novajlije u ligi.

Najefikasniji u Bosninim redovima bili su Adnan Harmandić i Mirza Kapić sa 7 postignutih golova, a treba istaći jos jednu briljantnu partiju golmana Mirnesa Grče, koji je zabilježio 19 uspješnih intervencija, u prelomnim trenucima bio je nesavladiv i ponovo je bio jedna od najdominantnijih figura na parketu. U gostujućem timu se istakao Velibor Manjić sa 8 golova, dok je Miljan Ivanović postigao 3 gola manje. Iznimno bogat rukometni vikend u Visokom nastavlja se sutra (nedjelja, 4. novembar, od 10 sati igraju se susreti Omladinske lige između Bosne i Goražda, a od 17 sati igra se meč 7. kola Prve lige FBiH izmedju Bosne 2 i zeničkog Čelika, neporažene ekipe koja je jedan od glavnih pretendenata za ulazak u najelitniji rang bh. rukometa. Pozivamo sve ljubitelje rukometa da i u nedjelju napune tribine KSC Mladost i podrže mlade visočke rukometaše.