Petak, 29 Marta, 2024

PRIJATELJSKI MEČ: RK SLAVIJA- RK BOSNA-VISPAK 27:26

Rukometaši Bosne Vispak odigrali su drugi prijateljski susret protiv Slavije u sklopu priprema za proljetnu premijerligašku polusezonu. Tri dana nakon pobjede „Zelenih“ u Visokom (21:19), rukometaši Slavije su u Istočnom Sarajevu uzvratili domaćinstvo i u odličnoj i rezultatski neizvjesnoj utakmici savladali Bosnu sa minimalnih 27:26.

Obje ekipe su ponovo nastupile bez ponajboljih pojedinaca.

Bosni su nedostajali Almir Osmanhodžić, Emrah i Adnan Jamaković, te Kerim Čabaravdić zbog povreda. Kapiten ekipe i povratnik na teren Adnan Harmandić je odigrao prvih 30 minuta.

Sa druge strane, Slavija je susret odigrala bez najboljeg strijelca Adisa Hrbata, zatim Danijela Božića, Bojana Tuševljaka, velikog pojačanja i dojučerašnjeg igrača Bosne, Muhameda Toromanovića, kao i povratnika Filipa Radovanovića.

Veliki broj isforsiranih šuteva i promašaja glavni su razlozi poraza Visočana u Istočnom Sarajevu, a stručni štab predvođen trenerom Skopljakom, ovu je utakmicu maksimalno iskoristio te dao priliku igračima sa manjom minutažom.

Najefikasniji u redovima Bosne su bili Emir Omanović sa sedam i Nedžad Imamagić sa šest postignutih golova.

U redovima Slavije istakao se Ivan Benić sa devet pogodaka uz sjajnog golmana Stefana Traparu koji je upisao 13 odbrana u drugom poluvremenu.

Nakon četiri prijateljska susreta Bosna Vispak ima polovičan učinak (dvije pobjede i dva poraza), a naredni prijateljski susret tim iz kraljevskog grada će odigrati u srijedu 12. februara u Visokom protiv Konjuha iz Živinica.

Premijerligaška sezona se nastavlja 22. i 23. februara susretima 16. kola, u okviru kojeg će Bosna Vispak ugostiti brčansku Lokomotivu.