Poraz rukometaša Bosne Vispak u Ljubuškom 30:25

Rukometaši Bosne Vispak poraženi su sinoć u susretu 2. kola Premijer lige BiH od ekipe Izviđača u Ljubuškom rezultatom 30:25, na poluvremenu je bilo 14:11 za domaći tim. Skauti su bili dominantniji većim dijelom susreta i ostvarili zaslužen trijumf, tako da nakon dva odigrana kola imaju maksimalan učinak.

Prvih desetak minuta utakmice proteklo je u ispitivanju snaga, da bi Izviđač s dva uzastopna pogotka Stjepana Jozinovića u 13. minuti stigao do tri gola prednosti (7:4). Domaći su posebno bili dominantni u periodu od 13. do 24. minute, kada su napravili furioznu seriju, poveli sa 14:6 i rezultatski prelomili utakmicu.

Nakon toga su se razbudili i visočki rukometaši, napravili seriju 5:0 i na odmor otišli sa tri gola zaostatka, pri rezultatu 14:11. Dobro su Visočani otvorili i drugo poluvrijeme i u 40. minuti stigli do izjednačenja (17:17), ali je onda Izviđač ponovo ubacio u brzinu više i bio dominantniji u svim segmentima igre, tako da je u 53. minuti kod rezultata 28:21 bilo i definitivno jasno ko će slaviti u derbiju starih rivala.

Igrači Bosne Vispak su u samom finišu susreta serijom 4:2 uspjeli ublažiti drugi ovosezonski poraz za konačnih 30:25. Najefikasniji Bosnin igrač bio je Haris Buljinasa šest golova, gol manje je postigao Luka Karanović, četiri gola je postigao Almir Osmanhodžić, a Eldin Travančić je tri puta pogađao protivničku mrežu. Enes Sirćo je na golu zabilježio osam uspješnih intervencija.

Domaći rukometaš Domagoj Alilović sa sedam pogodaka, od kojih je šest postigao u drugom poluvremenu, je ujedno bio i najefikasniji igrač susreta. Četiri golaje postigao Mirko Mišetić, a po tri Miloš Kos, Stjepan Jozinović i Luka Bubalo. Golman Ante Grbavac, također je pružio odličnu partiju prikupivši dvanaest odbrana.

Naredni Bosnin domaći susret protiv gornjevakufske Sloge, koji je trebao biti odigran u srijedu 14. oktobra, je, nažalost, prolongiran zbog toga što je šest igrača Sloge zaraženo korona virusom, tako da će iduću prvenstvenu utakmicu visočki rukometaši odigrati narednog vikenda u Banjoj Luci protiv ekipe Borca.