NOGOMETAŠI BOSNE PORAZOM U ILIJAŠU OKONČALI DRUGOLIGAŠKU SEZONU

Nogometaši visočke Bosne porazom su okončali sezonu u okviru centralne grupe Druge lige FBiH.

Na gostovanju u Ilijašu istoimeni domaćin je slavio pobjedu u duelu posljednjeg, 30. kola i to nakon furioznog prvog poluvremena kada je imao ubjedljivu prednost od 4:0.

Ilijaš je poveo već u 12. minuti, a onda u vremenskom intervalu od 29. do 37. minute postigao još tri gola.

Pribojavali smo se da „žuto-ljubičasti“ ne dožive pravu rezultatsku katastrofu, ali su se igrači Bosne ipak konsolidovali i u nastavku postigli tri gola i to dva puta preko Salkanovića u 47. i 66. minuti te preko Seferovića u 56. minuti, a u konačnici će se ispostaviti da je 4:3 i konačan rezultat ovog veoma uzbudljivog susreta.

Pred kraj susreta Ilijaš je imao priliku da iz jedanaesterca postigne i peti gol, ali je golman Bosne Hrnjić zabilježio sjajnu intervenciju.

Utakmica nije imala preveliki rezultatski značaj s obzirom da su Visočani ranije osigurali drugo mjesto na tabeli, a konačan skor iznosi: 20 pobjeda, 4 remija i 6 poraza što su 64 osvojena boda uz gol razliku 63 postignuta i 35 primljenih golova.

Ekipa Ilijaša sezonu je okončala na sedmoj poziciji sa 40 osvojenih bodova.

Zenički Čelik je pokazao apsolutnu dominaciju osvojivši prvo mjesto sa 81 osvojenim bodom, a protivnik u Play off-u za ulazak u prvoligaško društvo će mu biti ekipa Klisa iz Buturović Polja.

Posljednje dvije pozicije na tabeli, 15 i 16. zauzele su ekipe brezanskog Rudara i vitkovićkog Azota.

Kada je visočki tim u pitanju, slijedi predah od veoma zahtjevne sezone, a onda počinje i slaganje kockica za naredne izazove.