NOGOMETAŠI BOSNE OSVOJILI TURNIR U FOJNICI

Nogometaši visočke Bosne, pobjednici su 27. Memorijalnog turnira “Kenan Memija” u Fojnici nakon što su u finalnom susretu savladali domaći sastav Fojnice rezultatom 3:1.

Žutoljubičastima je ovo treći put kako su osvojili ovaj memorijal, nakon što su to prethodno učinili 2003 i 2013 godine. Inače, treba reči da su nogometaši Bosne u polufinalu savladali favorizovani Čelik rezultatom 2:0, stijelci su bili Adnan Mašić i Amir Husnić.

Ovaj uspjeh dobiva na težini jer su izabranici trenera Omera Joldića u ovom susretu posljednjih 15 minuta igre, igrali sa igračem manje, nakon isključenja brazilca Romula.

U drugom polufinalnom susretu, Fojnica je nakon penala izbacila Travnik sa 4:2, u regularnom toku utakmice bilo je 1:1. U utakmici za treće mjesto sastali su se Čelik i Travnik, nakon devedeset minuta igre bilo je neriješeno 1:1, a bolji na penale bili su zeničani koji su slavili pobjedu 5:4.

Finalni susret donio je duel Bosne i Fojnice, no žutoljubičasti su, bez nekih većih problema, savladali domaći tim rezultatom 3:1 i tako stigli do titule pobjednika 27. Memorijalnog turnira “Kenan Memija”.

Golove za žutoljubičaste postigli su Amir Husnić koji se dva puta upisao u strijelce, dok je jedan gol postigao Kenan Salkanović. Na kraju finalnog susreta proglašeni su i najbolji pojedinci turnira, najbolji igrač je Amel Fejzagić iz NK Bosna, najbolji strijelac također dolazi iz pobjedničkog sastava žutoljubičastih, riječ je o Amiru Husniću koji je postigao tri gola. Za najboljeg golmana proglašen je Tarik Kadrić iz FK Fojnica.