KOŠARKAŠI VISOKOG SLAVILI U MOSTARU, SLIJEDI DERBI SEZONE PROTIV GEN STAR-a

Košarkaši Visokog ostvarili su jednu od najvažnijih pobjeda u dosadašnjem dijelu sezone.

U derbi susretu 15. kola A-2 lige – grupa Jug na gostovanju u Mostaru su savladali trećeplasiranog domaćina, ekipu sportske Akademije J&A, rezultatom 70:66.

Kako se i moglo pretpostaviti, domaći tim, koji je uoči ovoga susreta još uvijek imao minimalne šanse da izbori play off za plasman u A-1 ligu, je učinio sve da pokuša savladati favorizovani tim iz našeg grada, ali je kvalitet još jednom presudio, tako da su visočki košarkaši nastavili veliku borbu za prvu poziciju sa ekipom GEN Stara i sada imaju omjer od 11 pobjeda i samo jednog poraza.

Nakon polovine igre u Mostaru rezultat je glasio 32:24 za ekipu Visokog, koja je nakon treće četvrtine imala i dvocifrenu prednost kod rezultata 51:40.

U posljednjih nekoliko minuta susreta domaći tim se približio i rezultatski zaprijetio, ali snage i znanja za konačan preokret ipak nije imao, tako da su Visočani proslavili sasvim zasluženu pobjedu.

U pobjedničkoj ekipi najefikasniji je bio Spahić sa 22 poena, 17 je dodao Bečirhodžić, a 12 Rizvanović.

Ostvarena pobjeda u Mostaru najbolja je moguća uvertira za derbi sezone u narednom kolu, u kojem će u KSC-u Mladost snage odmjeriti dvije ubjedljivo najkvalitetnije ekipe u ovosezonskoj južnoj grupi A-2 lige koje pretenduju na plasman u viši rang takmičenja, Visoko i fojnički GEN Star, koji je do sada jedini slavio pobjedu protiv tima iz našeg grada, koji će, vjerujemo, pred sjajnom atmosferom i gromoglasnom podrškom navijača, imati priliku da se adekvatno revanšira i osigura prvu poziciju nakon regularnog dijela sezone.

Nadolazeći košarkaški spektakl u našem gradu opširnije ćemo najavljivati narednih dana u redovnim programskim sadržajima RTV Visoko.