Rukometaši zeničkog Čelika ostvarili su uvjerljivu i očekivanu pobjedu nad visočkom Bosnom 2, u okviru 7. kola Prve lige FBiH-grupa sjever. Konačan rezultat glasio je 26:36 za goste, na poluvremenu je bilo 16:16. Ipak, susret u KSC-u Mladost nije bio rezultatski jednosmjeran. Mladi visočki rukometaši u prvom poluvremenu su pružili odličan otpor jednom od glavnih pretendenata za ulazak u najelitniji rang bh. rukometa. Tokom prvih 30 minuta igre, Visočani su bili čak i dominantniji tim na parketu, te su imali i 3 gola prednosti, pri rezultatu 14:11, a gosti su, ponajviše zahvaljujući Eldaru Mehiću koji je u prvom dijelu postigao nevjerovatnih 10 golova, ipak uspjeli održati rezultatski priključak i izboriti remi nakon polovine susreta. U nastavku susreta, sasvim druga priča. Čelik je, zahvaljujući čvrstoj i disciplinovanoj odbrani, dužoj klupi i mnogo boljem raspoloženju ostatka ekipe, bio mnogo dominantniji. Odmah na otvaranju gosti su preuzeli vodstvo (16:19), te su za vrlo kratko vrijeme napravili seriju 8:2 i poveli sa 18:24, tako da je pobjednik bio poznat dvadesetak minuta prije kraja susreta. Prednost Čelika je rasla i u konačnici dostigla rekordnih +10. Najefikasniji igrač susreta bio je ranije pominjani gostujući rukometaš Eldar Mehić sa 12 postignutih golova, a treba istaći i dobru partiju golmana Harisa Muhića, koji je u drugom poluvremenu uknjižio 8 uspješnih intervencija. U ekipi Bosne 2 ponovo je briljantan bio Emrah Jamaković sa 10 postignutih golova, Harun Babić je postigao 6, a Sead Sirčo je 5 puta pogadjao protivničku mrežu. Ovom pobjedom Čelik je nastavio stopostotan niz nakon 6 odigranih susreta i uz ekipu zavidovićke Krivaje jedina je ekipa koja je do sada ostvarila sve pobjede. Bosna 2 nakon večerašnjeg poraza ima bilans od 3 pobjede i 4 poraza, te je zadržala poziciju u sredini tabele. U narednom kolu “zeleni” gostuju u Tešnju kod Bosne TS, a nakon toga će u Visokom odigrati komšijski derbi protiv ekipe Kaknja. Bez obzira na poraz, mladi visočki rukometaši zaslužuju apsolutnu podršku i aplauze za prikazanu borbenost, a ovosezonski prvoligaški susreti poslužit će im kao adekvatna uvertira za, nadamo se, premijerligaške izazove koji ih očekuju u bliskoj budućnosti. Odluka ambiciozne Uprave visočkog kluba da oformi ekipu koja će nastupati u ovom rangu takmičenja pokazala se kao pun pogodak i iznimno je vrijedna kockica u slaganju mozaika povratka trofejnog visočkog tima na staze stare slave.