Četvrtak, 18 Aprila, 2024

Visočki košarkaši slavili pobjedu protiv ekipe Turbine iz Jablanice

U 12. kolu A-2 lige grupa Jug košarkaški Visokog su zabilježili i osmu pobjedu. Oni su predvođeni Rizvanovićem (19 poena) i Spahićem (15 poena) u KSC “Mladost” u Visokom savladali mladu ekipu Turbine iz Jablanice rezultatom 71:47. Sam početak meča je prošao u dominaciji gostujuće ekipe, koja je sve do sredine druge četvrtine uglavnom vodila. Tada je trener Neimarlija promijenio odbranu svog tima i to je dalo učinka te je domaći tim preokrenuo rezultat i na poluvrijeme se otišlo sa +12 za visočki sastav (33:21).

U nastavku je razlika na terenu bila očigledna, tako da pobjeda domaćina nije dolazila u pitanje. Trener Visokog je iskoristio prednost i veliku minutažu dao i najmlađim igračima, a zanimljivo je da su se svi igrači upisali u listu strijelaca. U sastavu KK Visoko nije bilo Čaluka, Drpljanina i Adnana Kevrića, dok je jako dobar debi imao Ajdin Spahić. U narednom kolu košarkaši Visokog gostuju na Ilidži kod istoimene ekipe.

KK “VISOKO”: Ihtijarević 2, Adin Kevrić 2, Čelik 3, Muhić 3, Rističević 2, Rizvanović 19, Sadiković 3, Bečirhodžić 10, Spahić 15, Hodžurda 2, Vranić 4, Nikolić 6.