Velika čast za bh. arbitre: Amar i Dino Konjičanin sude na otvaranju Svjetskog prvenstva

Bosanskohercegovačkim rukometnim sudijama pripala je velika čast, sudiće otvaranje Svjetskog prvenstva.

Svjetska rukometna federacija (IHF) odredila je službena lica za prvi dan Svjetskog prvenstva u Danskoj, Hrvatskoj i Norveškoj.

Veliku čast IHF je ukazao bosanskohercegovačkom sudijskom paru Amaru i Dini Konjičanin. Oni su nominovani da sude utakmicu koja otvara šampionat između Tunisa i Italije večeras od 17.30 sati.

– Suđenje na prvoj utakmici na Mundijalu sigurno je velika čast za bh. arbitre i našim sudijama čestitamo i želimo im mnogo sreće večeras, poručili su iz Rukometnog saveza BiH.

Na Svjetskom prvenstvu danas su na rasporedu četiri utakmice. Osim meča Tunižana i Italijana, igraju se utakmice Francuska – Katar (18 sati), Austrija – Kuvajt (20.30) i Danska – Alžir (20.30).

RTV Visoko/Sport1.ba

 

povezani članci

Najnovije