Petak, 19 Aprila, 2024

U SPEKTAKULARNOJ ATMOSFERI RUKOMETAŠI BOSNE SAVLADALI EKIPU VOGOĆE

U našem gradu ispričana je nova prekrasna sportska priča. Njeni autori su rukometaši visočke Bosne, koji su četvrtom ovosezonskom pobjedom nad starim rivalom Vogošćom bodovno se odmaknuli od dna premijerligaške tabele i napravili uvertiru za, sigurni smo, još uspješniji nastavak sezone.

Duel 13. kola PL BiH ponudio je sve što rukomet i sport općenito može da ponudi: Uzbuđenje, dramu, borbenost, neizvjesnost, maestralne poteze na obje strane, ispunjene tribine te pjesmu i radost visočkih navijača koji su još jednom pokazali i dokazali kako se voli svoj klub i bodri na putu do sjajnih rezultata.

Prije početka susreta gradonačelniku Mirzi Ganiću, koji je prisustvom uveličao rukometni spektakl, je uručen prigodan poklon, odnosno zahvalnica od strane trofejnog visočkog kluba za doprinos stabilizaciji i razvoju visočkog rukometa.

Upriličena je i minuta šutnje za iskonsku legendu Srđana Praljka – Šjora, koji je udario temelje visočke škole rukometa, po kojoj je naš kraljevski grad globalno etabliran i prepozantljiv.

Igrači Bosne susret su otvorili furioznom igrom na oba fronta i stekli prednost od 4:0, a ekipa Vogošće je prvi gol na susretu postigla tek u devetoj minuti nakon  što je trener Adem Bašić pozvao ekipni Time Out.

Gosti su potom zaigrali znatno bolje, Visočani u narednih sedam minuta nisu uspjeli postići gol, što je rezultiralo poravnanjem rezultata (4:4), da bi nakon toga domaći tim mini serijom preuzeo vodstvo, koje je u nekoliko navrata iznosilo tri gola prednosti, a na odmor se otišlo kod rezultata 13:11 za ekipu Bosne, što je bio nagovještaj velikih uzbuđenja i u drugom dijelu igre.

„Zeleno-bijeli“ bolje otvaraju drugo poluvrijeme i ponovo stižu do tri gola prednosti (14:11), ali uporni gosti se uspijevaju u potpunosti vratiti i poravnati rezultat (14:14).

Bosna je potom preuzela vodstvo, ponovo stekla tri gola prednosti (22:19), ali je onda Vogošća ponovo serijom 3:0 poravnala rezultat i tada se nazirala triler završnica u KSC-u Mladost.

Ali, nakon nekoliko minuta igre gol za gol, kod rezultata 24:24, uslijedio je veličanstven finiš visočkog tima, koji je predvođen bravurama na golu Enesa Sirče i razigranom igrom u napadu, gdje se presudnim golovima istakao Salim Hasagić, golgeterskom serijom uspio prelomiti susret, odlijepiti se na nedostižnu razliku i u konačnici proslaviti pobjedu rezultatom 29:25.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Salim Hasagić, Mahir Burić i Sead Sirčo sa po šest golova, gol manje je postigao Almir Osmanhodžić. Harun Babić gostujuću mrežu je pogađao četiri puta. Na golu su raspoloženi bili Irhad Alihodžić sa osam i Enes Sirčo sa četiri odbrane, koje su bile prelomne za konačan ishod.

Gostujući rukometaš Duško Čelica je, očekivano, sa sedam golova bio najefikasniji pojedinac susreta. Njegov timski kolega Elis Memić je postigao gol manje. Golman Damir Efendić je zabilježio osam odbrana, od čega sedam u prvom dijelu igre.

Nakon velike utakmice uslijedilo je zasluženo slavlje domaćih igrača i navijača, koji sa pjesmom i osmijehom na licima sa nestrpljenjem isčekuju naredna uzbuđenja i velike pobjede.

Sada treba iskoristiti sjajnu atmosferu i rezultatskom ekspanzijom u narednom periodu definitivno prebrinuti sve brige oko opstanka, a nakon toga početi sa adekvatnim igračkim i organizacijskim sklapanjem kockica za narednu sezonu i povratak tamo gdje klub sa blistavom 67 – godišnjom tradicijom i pripada, a to je vrh bosanskohercegovačkog rukometa.

Ono što je najvažnije, ekipa je, bez obzira na oscilacije u igri tokom trajanja susreta, kada je najpotrebije pokazala karakter, potentnost, izniman kvalitet, srčanost, motiviranost i borbenost potrebnu da se savlada veoma raspoložen i kvalitetan protivnik iz samog vrha tabele, koji je nakon susreta morao pružiti ruku i čestitati ekipi koja je pokazala više i zasluženo ga porazila.

Utakmice Bosne i Vogošće uvijek su, pa tako i ovoga puta bile više od igre uz ponuđen nezaboravan rukometni užitak.

U narednom kolu Visočane očekuje teško gostovanje u Ljubuškom kod ekipe Izviđača, nakon čega će biti odigran i duel na domaćem terenu protiv Krivaje iz Zavidovića kojim će biti spuštena zavjesa na jesenju polusezonu.