Četvrtak, 25 Aprila, 2024

TKD KOLEKTIV BOSNA OSVOJIO TRINAEST MEDALJA NA TAEKWONDO PRVENSTVU BIH U ZVORNIKU

Dana, 20.06.2021. godine u Zvorniku, u sportskoj dvorani RSC Zvornik, na 5 borilišta, održano je Taekwondo prvenstvo Bosne i Hercegovine u borbama i poomsama (forme).

Na navedenom prvenstvu učešće je uzeo 501 takmičar.

Naš Taekwondo kolektiv Bosna, (tim Bosna) predstavljalo je 20 takmičara u svim kategorijama (borbe i poomse).

U zaista jakoj konkurenciji, naši takmičari osvojili su sljedeće rezultate (medalje):

ZLATNE MEDALJE I PRVACI BIH za 2021. godinu u svojim kategorijama su:

Ismail Hercegovac

Davud Mešinović

Fahrudin Adilović (koji je i ovaj put potvrdio svoju dominaciju u svojoj kategoriji – državni, europski kadetski i klupski prvak za 2020 godinu),

Ajla Lemeš

U seniorskoj konkurenciji u poomsama (formama) nastupio je naš Kerim Ahmedspahić, te je proglašen za najboljeg u poomsama (formama), a kojem od srca posebno čestitamo, kao i svim našim takmičarima za osvojene pojedinačne plasmane tako i ekipne.

Naš tim zasluženo je osvojio i ekipne pehare, te bio jedan od najboljih na državnom prvenstvu.

Pravdu ispred našeg kolektiva (sudijski par) dijelili su sudije Naida Durak i Anesa Pulo.

Tim Bosna predvodili su treneri Edin Kajević-Kaja i Kerim Ahmedspahić.

Ispred TKD kolektiva Bosna, svim osvajačima medalja, a posebno našim prvacima, čestitamo od srca, uz želju da nastave sa uspiešnim i vrhunskim rezultatima u tekućoj godini.