Petak, 19 Aprila, 2024

SVI PUTEVI VODE U KSC MLADOST: RK BOSNA – RK ISKRA, JEDNA OD NAJVAŽNIJIH UTAKMICA U SEZONI ZA VISOČKI TIM

Nakon sjajne igre i pobjede u Sarajevu, pred rukometašima Bosne je novi premijerligaški izazov, domaći duel 9. kola protiv bugojanske Iskre čiji se početak s nestrpljenjem iščekuje.

Prilika je to za novi spektakl u našem gradu, pobjeda bi značila prekretnicu za nastavak sezone i borbu za sredinu tabele.

Trener Visočana Milan Hovorka je, najavljujući predstojeći duel, poručio da očekuje rezultatski neizvjesnu borbu na terenu te da bi pobjeda bila najbolja moguća potvrda bodova osvojenih protiv sarajevskog imenjaka i uvertira za naredno gostovanje u Trebinju.

Podsjetio je na podatak da je Iskra u prošlom kolu na svom terenu savladala aktuelnog prvaka BiH, ekipu Izviđača (30:24) što je najbolja ilustracija snage i kvaliteta bugojanskog tima, koji u naš grad dolazi da pokuša ostvariti gostujući uspjeh.

Benjamin Čičkušić je prva violina tima, koji u svojim redovima ima još nekoliko provjerenih individualaca, prije svih iskusne Admira Purića i Lazara Jankovića.

Hovorka je poručio da očekuje još bolje rezultate u nastavku sezone, prvenstveno zbog činjenice da su igrači visočkog tima počeli vjerovati u sebe i u dobar rezultat u konačnici te da je ekipa sjajno uigrana i prepuna samopouzdanja.

Bosna je trenutno dvanaesta na tabeli sa pet bodova, a Iskra deseta sa bodom manje.

Podrška navijača mogla bi biti presudna, a igrač visočkog tima Harun Sirčo je istakao da igrači vrijedno treniraju kako bi pobijedili u jednoj od najvažnijih utakmica sezone i još jednom pokazali svoje pravo lice.

Dakle, susret Bosna – Iskra igra se sutra, u srijedu, 10. novembra od 17 sati i 30 minuta. Pravdu će dijeliti sudijski par Nebojša Bejtović – Bojan Burazor, delegat će biti Elvis Marčetić iz Prijedora.

Svi putevi vode u KSC Mladost, snimak utakmice imat ćete priliku pogledati u večernjem programu TV Visoko.