Četvrtak, 25 Aprila, 2024

SJAJNA UTRKA ELVEDINE MUZAFERIJA U SANKT MORITZU

Visočanka Elvedina Muzaferija odvezla je odličnu utrku superveleslaloma voženog u Sankt Moritzu. Sa startnim brojem 52 i sa zaostatkom od tri sekunde i 75 stotinki za pobjednicom Larom Gut Behrami osvojila je vrlo dobro 32. mjesto, te su joj nedostajale samo dvije pozicije, odnosno 11 stotinki da se nađe među takmičarkama koje su osvajale bodove.

Gut Behrami je pobijedila s vremenom 1:19.82, dok je druga bila Italijanka Sofia Goggia sa zaostatkom od 18 stotinki (1:12:00). Treće mjesto zauzela je Amerikanka Mikaela Shiffrin sa sekundu i 18 stotinki slabijim vremenom od pobjednice (1:21.00).

U poretku skijašica za superveleslalom prvo mjesto dijele Goggia i Lara Gut Behrami sa 180 bodova, dok je Shiffrin treća sa 100 bodova. U ukupnom poretku skijašica Shiffrin je prva sa 465 bodova, a Goggia druga sa 395 bodova, dok je na trećem mjestu Slovakinja Petra Vlhova sa 340 bodova.