Četvrtak, 28 Marta, 2024

RUKOMETNA BUDUĆNOST VISOKOG OSVOJILA MEĐUNARODNI TURNIR U GRAČANICI

U dvorani Luke je održan prvi međunarodni turnir u mini rukometu za dječake rođene 2010. godine i mlađe. Domaćin i organizator turnira je bio RK Gračanica.

Učestvovalo je 8 ekipa podijeljenih u dvije grupe. Po dvije prvoplasirane su igrale polufinale a ostali su igrali za plasman.

Prvo mjesto je osvojila ekipa Bosne iz Visokog (I) koja je u finalu sa 12:11 bila bolja od dječaka iz Maglaja. Treće mjesto je osvojila Bijeljina koja je bila bolja od Krivaje. Prethodno je Bosna V. u polufinalu savladala Krivaju, a Maglaj je bio bolji od Bijeljine.

5. mjesto su nakon razigravanja osvojili dječaci domaće ekipe, RK Gračanica, šesta je završila Spačva, na 7. mjestu Bosna V (II) i posljednja je bila Lokomotiva iz Brčkog. Brčaci su se takmičili van konkurencije jer su prije početka turnira prijavili da u ekipi imaju nekoliko starijih igrača.

U redove pobjedničke ekipe je otišlo i priznanje za najboljeg igrača turnira a to je Mirza Klančević. Najbolji golman je član Maglaja Irhad Mulahasanović a najbolji strijelac je bio igrač Bijeljine Veljko Tubić.

Turnir je odigran u prelijepoj atmosferi a otvorio ga je bivši igrač Gračanice i reprezentativac BiH, Dino Hamidović. Neke od nagrada je mladim igračima uručio i jedan od najboljih igrača rukometne Premijer lige i trener omladinaca iz Maglaja, sjajni Benjamin Čičkušić.

Prelijep praznik rukometa u dvorani Luke, druženje mališana, takmičenje. Čestitamo nagrađenima, najboljim a opšta ocjena je da je u Gračanici pobijedio sport, pobijedili su rukomet i druženje.