Do kraja sezone u sjevernoj grupi Prve lige FBiH za rukometaše preostala su još dva susreta u kojima bi Visočani, a nema razloga da bude drugačije, novim pobjedama i definitivno ovjerili povratak u najelitniji rang bh. rukometa.
Prvi, još jedan u nizu u kojem imaju ulogu apsolutnog favorita, će biti odigran u Travniku protiv starog rivala i sportskog poznanika, Borca.
Nekada su dueli ovih klubova direktno odlučivali o tituli najboljeg rukometnog kluba u BiH, sada je situacija bitno drugačija, Borac je plasiran u donjem dijelu tabele, tek na 11. poziciji, dok su, sa druge strane, Visočani lideri na tabeli i preostaje im još samo da sigurnim partijama sezonu rutinski privedu kraju i proslave veliki uspjeh.
U prvom dijelu sezone, igrači Bosne su protiv istog protivnika bili ubjedljivi u Visokom, 14. decembra prošle godine, slavivši pobjedu rezultatom 38:29, a nešto slično očekujemo i nakon predstojećeg susreta.
Oprez je uvijek neminovan, svaki protivnik se mora shvatiti maksimalno ozbiljno i sigurni smo da će momci iz našeg grada ponovo biti na visini zadatka i obradovati nas novom pobjedom, a onda ćemo sa nestrpljenjem iščekivati susret posljednjeg kola u Visokom protiv cazinskog Cepelina i proslavu šampionske titule, odnosno povratka tamo gdje i pripadamo.
Susret 25. prvenstvenog kola u Travniku, između Borca i Bosne Visoko Ekoenergija, će biti odigran u nedjelju, 18. maja od 16 sati u dvorani Osnovne škole Turbe.
Slaven Mirković