Utorak, 16 Aprila, 2024

RUKOMETAŠI BOSNE SLAVILI UBJEDLJIVU POBJEDU PROTIV MAGLAJA (35:28)

Rukometaši visočke Bosne zabilježili su prvu ovosezonsku pobjedu, nakon što su, lakše od očekivanog, u KSC-u Mladost savladali ekipu Maglaja rezultatom 35:28, na poluvremenu je rezultat glasio 18:13 za najpopularniji visočki sportski kolektiv.

Prolongirana utakmica 1. kola PLBiH je započela u izjednačenom ritmu gol za gol na obje strane, da bi kod rezultata 6:6 uslijedila furiozna, u konačnici će se ispostaviti i presudna serija, od 6:0 za sigurnih +6 (12:6) visočkog tima.

U nekoliko navrata tokom prvog dijela igre, Visočani su imali i sedam golova prednosti, da bi prije odlaska na odmor gosti uspjeli smanjiti zaostatak na pet golova (18:13).

U drugom poluvremenu, Maglajlije su u prvih desetak minuta mini serijama pokušavale, ali nikada uspijevale, bitnije istopiti sigurnu prednost Visočana, koji su ubacivši u „brzinu više“ u potpunosti se odlijepili te u nekoliko navrata imali i devet golova prednosti, a pobjeda je mogla biti izražena i sa dvocifrenom razlikom, no i konačnih sedam razlike (35:28) svakako je sjajan rezultat mladog i talentovanog visočkog tima koji će u kraljevskom gradu vratiti osmijeh na lica mnogobrojnim navijačima.

Najefikasniji pojedinac susreta bio je rukometaš domaćeg tima Salim Hasagić sa osam golova, gol manje je postigao Almir Osmanhodžić. Emrah Jamaković se šest puta upisao u listu strijelaca, a Đorđe Kukić mrežu gostujućeg tima je pogađao pet puta. Na golu je impresivnu partiju pružio Enes Sirčo zabilježivši deset uspješnih intervencija.

U ekipi Maglaja se istakao Ognjen Radojčić sa šest golova, a njegov timski kolega Amar Hasić pet puta je pogađao mrežu Visočana. Na golu je, pogotovo u drugom poluvremenu, dobru partiju pružio Đorđe Bosić sa jedanaest odbrana.

Već za tri dana, u subotu, 25. septembra, u Visokom će ponovo biti odigran izuzetno zanimljiv rukometni susret između Bosne i Konjuha i tada se nadamo još jednoj predstavi za pamćenje i razlogu za slavlje.

Ono što je najvažnije, tim iz našeg grada je pokazao potentnost, kvalitet i karakter, što je sasvim realan razlog za optimizam i nadu da će rukomet u Visokom svoj put nastaviti uzlaznom putanjom i da ćemo, kako sezona bude odmicala, svjedočiti sigurnijem bodovnom građenju pozicije na tabele, u „zlatnoj sredini“, daleko od opasne zone koja vodi u niži rang.

Podrška je u ovim trenutcima itekako potrebna i sigurni smo da će, kao i do sada, biti adekvatne i dostojna, onakva kakvu ovaj grad i ovaj klub i zaslužuju!