Četvrtak, 25 Aprila, 2024

RUKOMETAŠI BOSNE SJAJNOM PARTIJOM SAVLADALI LEOTAR TE IZBORILI PLASMAN U ČETVRTFINALE KUPA BIH

Rukometaši visočke Bosne sjajnom partijom izborili su plasman u četvrtfinale Kupa BiH.

U KSC-u Mladost savladan je trebinjski Leotar rezultatom 29:26 (13:13), u okviru 2. pretkola Kupa BiH.

Prvo poluvrijeme donijelo je konstantnu prednost gostujućeg tima, koja je ponekad iznosila i tri gola, no visočki tim je stizao rezultat i održavao egal, a u posljednjim trenutcima prvog dijela igre, nakon što je fantastičnom bravurom golman Alihodžić odbranio sedmerac, imao priliku i da na odmor ode sa minimalnom prednošću, ali je nakon 30 minuta igre rezultat glasio, u tom trenutku najobjektivnijih, 13:13.

Drugo poluvrijeme „zeleno-bijeli“ su otvorili još konkretnijom igrom na oba fronta te, nošeni gromoglasnom podrškom sa tribina visočkog hrama sportova, uspjevali održavati jedan do dva gola prednosti.

Ipak, uporni gosti se nisu predavali i održavali su rezultatski egal, a nekoliko minuta se u potpunosti igralo gol za gol, što je bio nagovještaj dramatične i neizvjesne završnice čiji će konačan ishod presuditi nijanse.

Posljednjih desetak minuta susreta donijelo je definitivnu rezultatsku prevagu na stranu Visočana, koji su predvođeni nevjerovatnim Dragičevićem i Alihodžićem, ali i kompaktnom, karakternom i zrelom igrom svih igrača, stigli do tri gola prednosti (26:23, 27:24) koju su znalački sačuvali za konačnih 29:26, tako da je slavlje u gradu rukometa, kao najljepši poklon za 68. rođendan kluba, moglo početi.

Siniša Dragičević, pojačanje iz banjalučkog Borca je već nakon prve zvanične utakmice postao ljubimac visočke publike postigavši osam golova, koliko je zabio i njegov timski kolega Almir Osmanhodžić.

Povratnik u matični dres, Faruk Halilbegović je, također, pružio zapaženu partiju te se, zajedno sa Salimom Hasagićem, četiri puta upisivao u listu strijelaca.

Nezaboravnu partiju na golu je pružio Irhad Alihodžić sa 15 uspješnih intervencija uz odbranjena dva sedmerca i nekoliko „čistih“ zicera u prelomnim trenutcima susreta.

U gostujućem timu, očekivano, najefikasniji je bio Ajdin Smajilbegović sa sedam golova, gol manje je postigao Vladimir Tomić.

Uoči početka drugog poluvremena, gradonačelniku Visokog Mirzi Ganiću, je uručen prigodan poklon, odnosno dres RK Bosna Visoko, kao znak zahvalnosti za podršku rukometu i cjelokupnom visočkom sportu.

Gosti iz Trebinja su uoči početka utakmica uručili prigodan poklon RK Bosna Visoko za 68. rođendan, koji je proslavljen prije nekoliko dana, 19. februara.

Najpopularniji sportski kolektiv u našem gradu je na ovaj način napravio najbolju moguću uvertiru za proljetne prvenstvene izazove, koji su tek počeli i koji će nam, bez sumnje, ponuditi nove najbolje i najpozitivnije visočke priče.

Klub, ojačan novoimenovanom upravom i sjajnim pojačanjima na svim pozicijama, će i dalje biti ponos i zaštitni znak Visokog, a uspjeh u konačnici, koji će se graditi postepeno, vjerujemo da neće izostati, jer najbolji navijači i najbolja publika zaslužuju samo najbolje partije na terenu, dostojne blistave historije i renomea visočkog sportskog velikana!

Već za tri dana (u subotu, 26. februara) rukometaše Bosne očekuje gostovanje u Maglaju kod istoimenog tima u okviru proljetne premijerligaške polusezone.

Razgovor sa trenerom Milanom Hovorkom, koji je nakon utakmice sumirao utiske, pogledajte sutra (četvrtak, 24. februar) u Vijestima TV Visoko.