Petak, 26 Aprila, 2024

RUKOMETAŠI BOSNE NAKON VELIKE BORBE PORAŽENI U GRAČANICI

Rukometaši visočke Bosne su nakon velike borbe poraženi u susretu 2. kola PL BiH u Gračanici od istoimenog domaćina rezultatom 26:24, na poluvremenu je bilo 12:10.

Bio je to kvalitetan i borben susret starih rivala koji imaju dugogodišnju tradiciju, Visočani su bili blizu pozitivnog rezultata, ali su u finišu ipak poraženi na otvaranju sezone.

Posebno je bila impresivna serija visočkog tima nakon 39. minute i vodstva Gračanice od 16:12. Uslijedila je odlična partija „zeleno-bijelih“ na oba fronta (odbrana i napad) što je rezultiralo golgeterskim nizom od 8:2 i prednošću od 18:20 koja je mogla biti i +3, ali je Almir Osmanhodžić pogodio prečku.

Nakon Time Out-a domaćeg trenera Damira Doborca, Gračanica je napravila seriju od 4:0, povela 22:20 i u konačnici prelomila utakmicu.

U posljednjoj minuti bilo je i +3 za domaći tim, nakon čega su Visočani smanjili rezultat za konačnih 26:24.

Bez obzira na poraz, čestitamo momcima iz našeg grada na velikoj borbenosti tokom cijele utakmice, a prvu ovovsezonsku pobjedu očekujemo u prolongiranom susretu 1. kola koji se igra u srijedu, 22. septembra u Visokom.