Utorak, 16 Aprila, 2024

RUKOMETAŠI BOSNE ELIMINISANI U ČETVRTFINALU KUP-a BiH

Rukometaši visočke Bosne eliminisani su u četvrtfinalu Kup-a BiH, nakon što su u revanš meču poraženi u Tuzli od ekipe Slobode rezultatom 32:27, na poluvremenu je bilo 16:15 za domaći tim.

Podsjećamo da su u prvom susretu, odigranom prije sedam dana, Visočani slavili pobjedu rezultatom 27:25, koja im ipak nije bila dovoljna za sveukupnu pobjedu, odnosno plasman na završni turnir.

Kako se i očekivalo, revanš je donio uzbudljiv i rezultatski neizvjestan susret, prvu osjetniju prednost domaći tim je ostvario kod rezultata 5:2 te uspio u nekoliko navrata tokom prvog poluvremena održavati tri gola prednosti.

Pri rezultatu 11:9 uslijedila je 3:1 serija visočkog tima, a nakon toga i poravnanje rezultata na 12:12.

Završnica prvog poluvremena bila je veoma uzbudljiva, igralo se gol za gol, da bi u posljednjim sekundama Emir Suhonjić postigao gol za 16:15, minimalnu prednost domaćeg tima sa kojom se otišlo na odmor, što je bila uvertira za neizvjesno drugo poluvrijeme, koje su rukometaši Slobode bolje otvorili i novom serijom stekli četiri gola prednosti (21:17).

U tim trenutcima Almir Osmanhodžić je, nakon četiri uspješno realizovana, promašio sedmerac, a Salim Hasagić „čist“ zicer, preciznije golmani domaćeg tima Zdravko Čajić i Filip Borozan su zabilježili sjajne intervencije.

Domaći su održavali prednost od tri do četiri gola, ali se ni Visočani nisu predavali te su se uspjevali primaknuti na dva gola zaostatka (24:22, 25:23, 26:24), a pet i pol minuta prije kraja, rezultat je glasio 29:25 za domaći tim, tako da je, s obzirom na rezultat iz Visokog, sve još uvijek bilo otvoreno, nade za plasman u polufinale nisu bile ugašene.

Ipak, rukometaši Slobode su odigrali bolje samu završnicu, a kada je u 58. minuti rezultat glasio 31:25, bilo je jasno da je susret definitivno rezultatski prelomljen i da će Tuzlaci, sasvim zasluženo, nastaviti put ka trećoj uzastopnoj tituli pobjednika Kup-a naše zemlje.

Do kraja su „zeleno-bijeli“ uspjeli samo ublažiti poraz za konačnih 32:27, rezultat je defintivno mogao biti povoljniji, ostaje žal za propuštenom prilikom, a možemo konstatovati i da je konačnog pobjednika presudio veliki broj promašenih zicera i grešaka prilikom napadačkih akcija visočkog tima.

Sa druge strane, domaći rukometaši su svaku ukazanu priliku adekvatno iskoristili, u ključnim trenutcima revanš susreta pokazali su potreban nivo u igri na oba fronta (napad – odbrana) te postigli nekoliko brzih golova koji su im osigurali konačnu pobjedu.

Najefikasniji u visočkom timu je ponovo bio Almir Osmanhodžić sa osam golova, po četiri puta u strijelce su se upisivali Nikola Bečejac i Salim Hasagić.

Na golu je zapaženu partiju pružio Irhad Alihodžić sa 11 odbrana.

U pobjedničkom timu je, očekivano, najviše golova postigao Anes Bečić, koji je mrežu Visočana pogađao 13 puta.

Golman Filip Borozan, koji je i u Visokom pružio nezaboravnu partiju, u revanšu je ponovo bio na visini zadatka, zabilježivši 11 uspješnih intervencija.

Poraz u Tuzli svakako ne smije i neće narušiti pozitivnu atmosferu koja vlada među igračima i navijačima u našem kraljevskom gradu.

Pouke svakako treba izvući i na pravi način se pripremiti za nastavak premijerligaške sezone te što prije prebrinuti sve brige oko opstanka,  a nakon sjajne pobjede protiv Gračanice, svakako smo na pravom putu.

Već narednog vikenda, rukometaše Bosne očekuje novo teško gostovanje u Živinicama kod ekipe Konjuha, a nakon toga u Visokom će biti odigran novi susret protiv Slobode i to u okviru redovnog, 19. premijerligaškog kola.

Najpozitivnija visočka priča i dalje se nastavlja, najpopularniji visočki sportski kolektiv će, nadamo se, još hrabrije i odlučnije nastaviti sa prikupljanjem neophodnih bodova zajedno sa navijačima koji će i dalje biti svim srcem uz voljeni klub onda kada je najpotrebnije!