Četvrtak, 18 Aprila, 2024

RUKOMETAŠE BOSNE OČEKUJE GOSTOVANJE U LJUBUŠKOM

Nakon veličanstvenog trijumfa protiv Vogošće, rukometaše visočke Bosne očekuje novi derbi protiv starog rivala u okviru 14. kola PL BiH.

Gostovanje u Ljubuškom tradicionalno je jedno od najtežih u sezoni, ekipa aktuelnog prvaka Izviđača, trenutno zauzima treće mjesto na tabeli sa 15 osvojenih bodova.

Na domaćem terenu popularni „skauti“ su do sada odigrali sedam susreta i zabilježili pet pobjeda, uz jedan remi i jedan poraz.

Ljubuški su neporaženi napustili Leotar, kada je bilo neriješeno 32:32 i Gračanica koja je slavila gostujuću pobjedu rezultatom 37:34.

Izviđač ima ulogu favorita, ali rukometaši iz našeg grada mogu rasterećeno odigrati susret i sigurni smo da će još jednom učiniti sve da pokušaju osvojiti gostujuće bodove koji bi ih dodatno učvrstili u sredini tabele.

Podsjećamo da su „zeleni“ uoči ovoga kola jedanaestoplasirani sa devet osvojenih bodova.

Za ekipu Izviđača nastupaju dva igrača koja su ponikla u redovima Bosne, Berin Keso i golman Aldin Alihodžić, tako da i ta činjenica daje posebnu draž velikom derbiju koji bi trebao ponuditi uzbudljivu i kvalitetnu rukometnu predstavu.

Utakmica u Ljubuškom: Izviđač – Bosna igra se sutra, u subotu, 11. decembra od 19 sati i 30 minuta.

Nakon ovog susreta, rukometaši Bosne će odigrati još domaći duel protiv Krivaje iz Zavidovića kojim će biti spuštena zavjesa na jesenju premijerligašku sezonu.

Dodajmo informaciju i da će posljednji jesenji susret odigrati rukometaši Bosne 2 koji će, u sklopu 13. kola Prve federalne lige, ugostiti mostarski Velež.

Utakmica u KSC-u Mladost igra se u nedjelju, 12. decembra od 14 sati i 30 minuta.

Pozivamo vas da prisustvijete u što većem broju i podržite mlade visočke rukometne nade. Ulaz je slobodan.