Četvrtak, 25 Aprila, 2024

RK BOSNA – RK SLOBODA: TRILER KOJI JE OKONČAN PODJELOM BODOVA!

Susret 19. kola PLBiH za rukometaše između visočke Bosne i tuzlanske Slobode ponudio je sve što jedan sportski spektakl može ponuditi; kvalitet, dramu, borbenost, virtuoznosti te maksimalnu želju i motiviranost na obje strane za pozitivnim rezultatom koja je rezultirala konačnom podjelom bodova, mada je visočki tim bio u nekoliko navrata znatno bliže pobjedi.

Nakon početnog odmjeravanja snaga, Visočani, oslabljeni neigranjem povrijeđenog Dragičevića, preuzimaju vodstvo koje konstatno održavaju, a ono je u dva navrata prvog dijela igre bilo izraženo sa tri gola (9:6 i 12:9).

Ipak, gosti su se mini serijom uspjeli približiti, tako da je na poluvremenu domaći tim imao minimalnu prednost (12:11).

Rukometaši Bosne bili su dominantniji u prvim minutama nastavka te u 36. minuti stekli maksimalnih četiri gola prednosti (15:11).

Gosti se nisu predavali i uspjeli su u 49. minuti poravnati rezultat na 19:19, da bi onda u posljednjih deset minuta uslijedile serije 3:0 na obje strane.

Nošeni euforičnom podrškom sa tribina, visočki rukometaši u 54. minuti dolaze do prednosti od 22:19 i tada se činilo da će i definitivno rezultatski prelomiti utakmicu.

Ipak, uporni gosti brzo odgovaraju i u 58. minuti dolaze do novog izjednačenja (22:22) i tada je bilo jasno da ćemo u visočkom hramu sportova gledati triler do posljednje sekunde.

Faruk Halilbegović i Salim Hasagić su u ključnim trenucima promašili dva vezana sedmerca, preciznije gostujući golman Filip Borozan je sjajnim intervencijama izrastao u jednog od junaka osvojenog boda tuzlanskog tima.

Po jedan gol je do kraja postignut na obje strane, gosti su imali posljednji napad i 23 sekunde da pokušaju čak doći i do pobjede, ali su se Visočani odbranili, tako da je konačan rezultat na semaforu glasio 23:23, nakon nezaboravnog susreta o kojem će se dugo pričati.

Najefikasniji pojedinac susreta bio je Faruk Halilbegović sa sedam golova, četiri gola je dodao Almir Osmanhodžić koji je u samom finišu susreta prilikom postizanja gola zaradio neugodnu povredu zbog koje bio primoran napustiti igru.

Po tri gola su potigli Emir Omanović i Harun Sirčo, koji je u samom finišu prikazao raskošan talenat i odvažnost te je uz malo više sreće mogao biti i jedan od junaka iznimno važne pobjede.

Na golu je fantastičnu partiju, pogotovo u prvom poluvremenu, pružio Irhad Alihodžić sa ukupno deset odbrana (tri sedmerca; dva Ovčini i jedan Bečiću).

U gostujućem timu najefikasniji su bili Anes Bečić i Mario Pavlak sa po četiri gola, po gol manje su postigli: Alen Ovčina, Emir Suhonjić i Luka Đorđević.

Golmani Miloš Mojsilov sa sedam te Filip Borozan sa pet odbrana, uz odbranjena dva sedmerca u prelomnim trenucima za konačan rezultat, su, također, bili na visini zadatka.

Visočki tim će priliku za novi trijumf kojim bi se odmakao od „opasne zone“ koja vodi u niži rang, morati potražiti u nekom od narednih susreta.

Već za vikend slijedi neugodno gostovanje u Gradačcu, a nakon toga novi domaći duel protiv dobojske Sloge.

Sigurno je da je pred nama uzbudljiv nastavak premijerligaške sezone i još mnogo utakmica koje bi, baš kao i što je bila i ova, mogle biti veoma uzbudljive i neizvjesne, ali sa realnim šansama za prikupljanjem neophodnih bodova.