Subota, 20 Aprila, 2024

RK BOSNA PONOVO NA VRHU- SLAVILA U VOGOŠĆI REZULTATOM 30:27

Nošeni sjajnom podrškom svojih navijača, visočki rukometaši su večeras u Vogošći savladali domaći tim rezultatom 30:27 (poluvrijeme 13:12) te na taj način se vratili na vrh Premijer lige!

Kako piše sport1.oslobodjenje.ba, bolje su meč otvorili gosti iz Visokog, koji su imali vodstvo većim dijelom prvih 15 minuta. Nije ta prednost prelazila više od gola, ali Vogošća nijednom nije uspjela da se odbrani i povede sve do 21. minute, kada joj je to pošlo za rukom. Rezultat je u tom trenutku, nakon gola Osmanhodžića, glasio 9:8. Trener gostiju Edhem Sirćo u tom trenutku zove time out, koji je itekako urodio plodom, jer je Bosna napravila seriju od 4:0 i povela sa 12:9 u 26. minuti. Ipak, do kraja prvog dijela domaći se uspijevaju konsolidovati, te na odmor otići sa samo golom zaostatka (13:12 za Bosnu). Drugi dio meča bolje otvara Vogošća, koja pravi seriju od 4:1 i vodi sa 16:14 u 34. minuti. Bosna se vratila u egal, ali je uslijedila nova serija Vogošćana, koja je rezultatirala vodstvom od 21:18 u 43. minuti. No, Bosna se nije predala, te je napravila novu seriju od 4:0 i povela sa 22:21 u 49. minuti. Održavala je Bosna prednost od jednog gola do 56. minute, kada je povela i sa dva (26:24), što je natjeralo trenera Vogošće Kasima Kamenicu da pozove time out. No, minuta odmora pomogla je Bosni da odbrani, te je nakon kontre povela sa 27:24. Nakon brzog centra Kreso je smanjio na 27:25, ali to je bilo sve od Vogošće u ovom meču, jer je do kraja Bosna odlično privela meč kraju i na kraju slavila sa 30:27. Treba istaći da se meč odigrao u sjajnoj atmosferi i gotovo punoj dvorani Amel Bečković, ali vrijedi napomenuti da je navijača iz Visokog bilo više. Najefikasniji kod Bosne su bili Mahir Burić, Adnan Harmandić i Kerim Čabaravdić sa po šest golova, dok je golman Enes Sirčo sakupio 13 odbrana. Kod Vogošće Almir Osmanhodžić je postigao osam golova, od čega šest sa penala, dok je Zlatko Kreso dodao pet. Najefikasniji kod Bosne su bili Mahir Burić, Adnan Harmandić.