Petak, 19 Aprila, 2024

Pobjeda za kraj, Krivaja na domaćem terenu bolja od visočke Bosne

Rukometaši Krivaje u okviru 30. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na domaćem terenu savladali su ekipu Bosne iz Visokog, rezultatom 28:26 (15:11).

U opuštenoj atmosferi zavidovićke Gradske sportske dvorane slavili su domaći rukometaši koji su gotovo tokom cijelog susreta imali rezultatsku prednost.

Gosti su poveli u trećoj minuti susreta i to je ujedno bila i posljednja prednost ekipe iz Visokog. Do sredine prvog dijela uglavnom ujednačena borba, igralo se gol za gol da bi nakon 7:7 u trinaestoj minuti, domaća ekipa serijom 4:0 stigla do prve ubjedljivije prednosti.

Do poluvremena ekipa Krivaje uspjela je sačuvati prednost pa se na pauzu odlazi kod rezultata 15:11.

Domaćini odlično ulaze u nastavak pa u 40. minutiimaju osam golova prednosti kod rezutata 20:12. Potom je uslijedilo postepeno opuštanje u igri ekipe Krivaje što gosti koriste na najbolji mogući naćin pa u 54. minuti stižu na samo dva gola zaostatka 25:23.

Ipak do kraja susreta domaćini su uspjeli sačuvati prednost za na kraju konačnih 28:26.

Krivaju su do pobjede vodili Sarajlić Matej sa devet i Bašić Haris sa sedam postignutih pogodaka. Na drugoj strani najefikasniji su bili Hasagić Salim sa osam i Burić Mahir sa pet postignutih pogodaka.

RK Krivaja – RK Bosna 28:26 (15:11)

SD Zavidovići – 21.5.2022., Sudije: Jović Aleksandar i Arnautović Nedim, Delegat: Tomić Slaven
Sedmerci: RK Krivaja 3/2, RK Bosna 2/1, Isključenja: RK Krivaja (4 minute), RK Bosna (6 minuta)

RK Krivaja: Sušić Amar (2 odbrane), Velagić Selman 1, Salkić Ismir 2, Bašić Haris 7, Velić Deni, Ćosić Adin 1, Mehić Eldar 3, Sinanovć Edin 2, Omerović Ali-Muhamed, Sarajlić Matej 9, Avdić Enis 1, Zvekić Semir, Telalović Faris, Polić Almas 2, Muhić Haris (9 odbrana), Hadžihasić Jasmin (4 odbrane), Trener: Avdić Enes

RK Bosna: Tatar Edin (4 odbrane), Ahmetaš Mirza, Alijagić Emin 1, Ahić Berin 2, Sirćo Harun 3, Sirćo Enes, Halilbegović Faruk, Hasagić Salim 8, Alihodžić Irhad, Dragičević Siniša 3, Nazifović Harun, Buljina Haris 1, Burić Mahir 5, Omanović Emir 2, Jamaković Emrah 1,  Trener: Antović Zdenko