Petak, 26 Aprila, 2024

POBJEDA RK BOSNA VISPAK U ŠAPCU PROTIV METALOPLASTIKE (30:27)

Rukometaši Bosne Vispak zabilježili su sjajan rezultat  u prvom kontrolnom susretu, savladavši na gostovanju u Šapcu Metaloplastiku, rezultatom 27:30, na poluvremenu je bilo 15:14 za domaći tim.

Za visočke „zelene“ ovo je bila prva pripremna utakmica uoči proljetne polusezone, koja počinje 20. februara domaćim susretom protiv brčanske Lokomotive.

Sa druge strane, dvostrukom prvaku Evrope, kojeg sa klupe predvodi Veselin Vuković, duel protiv Visočana je poslužio kao generalna proba uoči nastavka sezone u regionalnoj SEHA ligi i velikog derbija na domaćem terenu protiv novosadske Vojvodine, koji je na programu u nedjelju 2. februara od 19 sati.

Duel protiv Metaloplastike je propustio kapiten Bosne Adnan Harmandić, koji se i dalje oporavlja od neugodne povrede zadobijene protiv Leotara u Trebinju.

Prijateljski susret u Šapcu rezultat je sjajne saradnje dva trofejna, brendirana i prepoznatljiva sportska kolektiva, kao i saradnje na najvišem nivou dvije iznimno uspješne Gradske uprave, koje predvode gradonačelnica Visokog – Amra Babić i gradonačelnik Šapca – Nebojša Zelenović.

Podsjetimo, ove dvije ekipe su 15. januara prošle godine odigrale nezaboravan prijateljski susret u KSC Mladost, kojim je obilježen 65. rođendan visočkog rukometnog kluba. Rezultat je tada bio 31:31, a tribine visočkog hrama sportova su bile prepune.

Ovim putem čestitamo ekipi Bosne Vispak na vrhunskoj pobjedi protiv renomiranog protivnika, očekujemo nove trijumfe u nastavku pripremnog perioda, a nakon toga i nastavak odličnih rezultata u proljetnoj polusezoni, što će, nadamo se, u konačnici rezultirati ostankom u samom vrhu tabele i plasmanom na Euro-scenu nakon dugog niza godina.