Subota, 20 Aprila, 2024

NK LIJEŠEVA POBJEDOM 3:2 NAD OFK DIJAMANT PREUZEO VRH TABELE GNL-A

Nogometaši Liješeve slavili su 3:2 na domaćem terenu protiv OFK Dijamant u derbiju 8. kola Gradske nogometne lige, preuzevši tako lidersku poziciju sa bodom više od Dijamanta i Kralupa. Za domaćina u nedjelju nije počelo dobro. Prvo eurogol Mahira Bajrića pod samu prečku, a onda i pogrešna procjena golmana koji je ubacivanje Amara Porče nespretno ispratio u gol. Do kraja poluvremena domaćin reda prilike, ali mreža gostiju ostaje netaknuta.

U drugom poluvremenu sasvim druga priča. Na 1:2 smanjuje Haris Čelebić. Slijedi ofanziva domaćina koja rezultira poravnanjem na 2:2 golom Semira Čelebića. Puni plijen domaćinu donosi Mustafa Bajrić.

Nakon 3:2 igrači OFK Dijamant pokušavaju iz prekida. Nedostajalo je svježine, a imali su samo jednog rezervnog igrača, tako da je i umor učinio svoje.

Novi derbi NK Liješeva igra u nedjelju protiv NK Kralupi, a mjesto odigravanja biće naknadno određeno.