Četvrtak, 28 Marta, 2024

NAKON VELIKE BORBE RUKOMETAŠI BORCA SLAVILI GOSTUJUĆU POBJEDU U VISOKOM

Rukometaši visočke Bosne poraženi su u susretu 11. kola PLBiH od banjalučkog Borca rezultatom 23:26, na poluvremenu je bilo 12:12.

Duel velikih rivala i sportskih poznanika u prekrasnoj atmosferi KSC-a Mladost u potpunosti je opravdao očekivanja i donio vrhunski rukomet uz borbu do posljednjeg atoma snage na obje strane, a gosti su bolje odigrali sami finiš utakmice te ostvarili devetu ovosezonsku pobjedu i, kao još uvijek neporaženi, zadržali lidersku poziciju na tabeli.

Prvo poluvrijeme donijelo je u potpunosti izjednačenu igru na obje strane, Borac je više imao minimalnu prednost, koja je u nekoliko navrata iznosila i dva gola, ali su Visočani beskompromisnom igrom na oba fronta sjajno parirali i pred sami kraj prvog dijela igre poravnali rezultat što je bio nagovještaj veoma uzbudljivog nastavka susreta.

Otvaranje drugog poluvremena u potpunosti je pripalo igračima Bosne koji su furioznom igrom, nošeni euforičnom atmosferom sa tribina, stekli tri gola prednosti (15:12).

Igrači Borca skoro šest minuta nisu uspjeli postići gol, odbrana Bosne bila je granitna a napad prodoran skoro sa svih pozicija i tada se činilo da bi nekadašnji dvostruki evropski prvak prvi put ove sezone mogao kapitulirati, baš u našem kraljevskom gradu.

Ipak, uslijedila je znatno bolja gostujuća igra i potpuni povratak u rezultatski egal, serijom 5:1 Borac je stigao do minimalne prednosti (16:17) koju je u narednim minutama održavao, ali su Visočani uvijek uspjevali poravnati rezultat i kod rezultata 23:23 nazirala se triler-završnica u visočkom hramu sportova, a uzbuđenje na terenu i tribinama je bilo na vrhuncu.

U posljednjim minutama izabranici Mirka Mikića su, prvenstveno zbog dužeg rostera i većeg fonda igrača te zahvaljujući odbranama talentovanog pojačanja iz Maglaja, 17-godišnjeg Berina Brkića, uspjeli se odlijepiti na nedostižna tri gola prednosti i proslaviti jednu od najtežih ovosezonskih pobjeda, a objektivna visočka publika je nakon susreta dugotrajnim ovacijama nagradila sve aktere velikog derbija za prikazanu igru i rukometne virtuoznosti.

Najefikasniji igrač u visočkom timu je bio Mahir Burić sa pet golova, po gol manje su postigli Almir Osmanhodžić i Salim Hasagić. Harun Babić se tri puta upisivao u listu strijelaca. Na golu su dobre partije pružili Irhad Alihodžić sa pet i Enes Sirčo sa šest odbrana (jedan odbranjen sedmerac).

Gostujući rukometaš Luka Knežević sa šest golova je ujedno bio i najefikasniji pojedinac susreta. Po pet golova su postigli Miloš Nježić i Vlado Draganić. Aleksandar Miličević mrežu Visočana je pogađao četiri puta. Golmani Slađan Subotić i Berin Brkić su uknjižili po sedam uspješnih intervencija, Brkićeve su bile presudne u odlučujućim trenutcima.

Bez obzira na poraz, momci iz našeg grada zaslužuju čestitke za prikazanu borbenost, srčanost i karakter protiv najkvalitetnije, najperspektivnije i najuigranije ekipe u Bosni i Hercegovini, konačan rezultat je mogao biti i drugačiji, ali sezona je dovoljno duga i otvara veliki broj mogućnosti za osvajanje bodova koji će trofejni tim iz našeg grada definitivno učvrstiti u sredini tabele, daleko od opasne zone koja vodi u niži rang.

U narednom kolu rukometaše Bosne očekuje gostovanje u Gornjem Vakufu/Uskoplju kod ekipe Sloge, a nakon toga slijedi domaći duel protiv ekipe Vogošće.