NAJAVLJUJEMO SPORTSKU MANIFESTACIJU „VISOKO 2021“ POVODOM OBILJEŽAVANJA 25. NOVEMBRA – DANA DRŽAVNOSTI BIH

244

U povodu obilježavanja 25. novembra – Dana državnosti Bosne i Hercegovine, Javna ustanova „Centar za kulturu, sport i informisanje“ Visoko sa Franjevačkom klasičnom gimnazijom Visoko, Agencijom „Vikus“ i Sportskim bilijarskim klubom „Mezz“ uz saradnju svih osnovnih i srednjih škola sa područja grada Visoko organizira jedinstvenu sportsku manifestaciju “Visoko 2021” u periodu od 22.11 do 26.11.2021. godine.

Preko 600 mladih Visočana koji će predstavljati svoje škole imat će priliku da se takmiči u malom nogometu, rukometu, odbojci, košarci i bilijaru. Sve manifestacije će se realizirati u KSC „Mladost“ Visoko i Franjevačkoj sportskoj dvorani.

Prvoga dana, u ponedjeljak, 22. novembra igrat će malonogometni turnir u KSC-u Mladost za osnovne škole sa početkom u 9 sati i 30 minuta.

Drugoga dana, u utorak, 23. novembra, u KSC-u Mladost će biti odigran odbojkaški turnir u muškoj i ženskoj konkurenciji za osnovne škole sa početkom u 9 sati i 30 minuta.

Istoga dana, u dvorani Franjevačke klasične gimnazije je planiran odbojkaški i košarkaški turnir za srednjoškolce sa početkom u 14 sati.

Četvrtak, 25. novembar je rezervisan za rukomet.

Petak, 26. novembar je rezervisan za turnir u bilijaru koji će biti održan u prostorijama Sportskog bilijarskog kluba Mezz na adresi: Musala 2, Visoko od 19 sati.

Generalni pokrovitelj ove sportske manifestacije je Grad Visoko.

SATNICA TURNIRA OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA “VISOKO 2021”

22.11.2021- Ponedeljak- KSC „Mladost“ Visoko : mali nogomet za osnovne škole

-9:00 Tehnički sastanak( izvlačenje grupa)

-9:30 Početak takmičenja grupe

-11:30 polufinalne utakmice

-12:10 utakmica za 3.mjesto

-12:30 Finale

-13:00 Podjela pehara

23.11.2021-Utorak-KSC „Mladost“ Visoko  : odbojka za dječake i djevojčice osnovnih škola

-9.00 Tehnički sastanak (izvlačenje grupa)

-9:30 Početak takmičenja grupe (Ž)

-12:30 Utakmica za 3.mjesto (Ž)

-13:00 Finale (Ž)

Napomena: Pobjednici grupa za 1.mjesto , drugoplasirani u grupama za 3.mjesto

-13:30 Početak takmičenja grupe (M)

-16:00 Utakmica za 3.mjesto (M)

-16:30 Finale (M)

-17:00 Podjela pehara

Napomena: Pobjednici grupa za 1.mjesto , drugoplasirani u grupama za 3.mjesto , grupa B će biti sa dvije ekipe.

  • 23.11.2021-Utorak-Franjevačka klasična gimnazija : košarka i odbojka za srednje škole.

-13:30 Tehnički sastanak( izvlačenje grupa)

-14:00 odbojka (Ž) 1/2 finale

-14:40 košarka (M) 1/2 finale

-15:30 odbojka (Ž) za 3.mjesto (poraženi iz 1/2 finala)

-16:00 odbojka (Ž) finale

-16:40 košarka (M) za 3.mjesto (poraženi iz 1/2 finala)

-17:00 košarka (M) finale

-17:30 podjela pehara

RTV Visoko