Petak, 26 Aprila, 2024

KUP BIH: RUKOMETAŠI BOSNE EKOENERGIJA SLAVILI U ZENICI, SLIJEDI DUEL U NEVESINJU

Rukometaši Bosne Ekoenergija ostvarili su plasman u drugo pretkolo Kupa BiH nakon što su u zeničkoj Gradskoj areni Husejin Smajlović savladali ekipu Čelika rezultatom 34:33.

Utakmica je bila veoma zanimljiva i rezultatski neizvjesna, domaći tim je pružio snažan otpor favorizovanim Visočanima, koji su u konačnici imali više sreće slavivši minimalnu pobjedu.

Čelik je dobro otvorio utakmicu i poveo rezultatom 4:0, a nakon toga i 6:1, nakon čega se tim iz našeg grada razbudio i postepeno smanjivao rezultatski zaostatak, koji je nakon 30 minuta igre iznosio svega jedan gol pri rezultatu 16:15.

Prvo izjednačenje na utakmici zabilježeno je u 33. minuti kada je bilo 17:17, a prvo vodstvo Visočani su stekli u 46. minuti pri rezultatu 23:24.

Susret je ušao u dramatičnu završnicu, igralo se gol za gol, a u posljednjim sekundama Bosna Ekoenergija stiže do odlučujućeg gola i plasmana u narednu fazu takmičenja.

U pobjedničkom timu najefikasniji su bili Kerim Čabaravdić i Faruk Vražalić sa po sedam golova, Faruk Halilbegović je dodao šest.

Mirza Mimić i Mirza Ahmetaš protivničku mrežu su tresli po četiri puta.

U domaćem timu posebno su se istakla tri imena: Bakir Pirić sa 12, Faris Rujanac sa 11 postignutih golova te golman Mevludin Čehajić koji je zabilježio 19 odbrana uz jedan postignuti gol.

Odigravanje utakmica nastavlja se ubrzanim tempom, već u srijedu, 1. februara, rukometaše Bosne očekuje duel 2. pretkola Kupa BiH i to na gostovanju u Nevesinju kod ekipe Hercegovine, koja je u prvom pretkolu eliminisala bugojansku Iskru.

Proljetna premijerligaška polusezona počinje tokom vikenda, a Visočani će je otvoriti komšijskim derbijem u Kaknju.