Petak, 29 Marta, 2024

KOŠARKAŠI VISOKOG VELIČANSTVENIM TRIJUMFOM UVELIČALI 35. ROĐENDAN KSC-a MLADOST

Košarkaši Visokog nastavili su impresivne partije zadržavši lidersku poziciju na tabeli uz maksimalan učinak.

Tim iz našeg grada je u sjajnoj atmosferi KSC-a Mladost zabilježio i petu ovosezonsku pobjedu, ubjedljivo savladavši u derbi susretu A2 lige, grupa Jug, mostarskuSportsku akademiju J&A rezultatom 94:65.

Od samog početka Visočani su bili superiorniji tim na parketu i već nakon prve četvrtine imali veliku prednost 25:6, tako da je bilo jasno da gosti ni u nastavku susreta neće imati nikakvih šansi za preokret i pozitivan rezultat.

Igra je tokom cijele utakmice na oba fronta bila na vrhunskom nivou, svi igrači su maksimalno angažovano i motivirano iskoristili svoju šansu i navijačima poklonili još jednu nezaboravnu partiju uz ubjedljiv trijumf, koji je novi dokaz zrelosti za viši rang takmičenja.

U pobjedničkom timu čak šest igrača je imalo dvocifren učinak, a najefikasniji je bio Karalić sa 17 poena, dok je 14 dodao Bečirhodžić. Kod gostiju najviše je ubacio Pilav, koji je meč završio sa 22 poena.

Spektakularna košarkaška partija je uveličala 35. rođendan visočkog hrama sportova, KSC-a Mladost.

U organizaciji JU Centar za kulturu, sport i informisanje na poluvremenu je podijeljeno 15 nagrada najsretnijim navijačima, a dobitnici su imali priliku i da se okušaju u šutiranju na koš.

Podsjećamo, KSC Mladost je zvanično otvoren 28. novembra 1986. godine prijateljskim rukometnim susretom visočke Bosne i banjalučkog Borca koji je završen neriješenim rezultatom 31:31.

Treba naglasiti i da je na utakmici predsjednik KK “Visoko” Irfan Drpljanin uručio zahvalnicu Mensuru Ihtijarevicu, nekadašnjem sjajnom košarkašu i istaknutom košarkaškom radniku za njegov nesebičan doprinos visočkoj košarci, kako za vrijeme kada je aktivno igrao, tako i prilikom reaktiviranjakluba.

U narednom kolu visočki tim očekuje gostovanje u Fojnici kod ekipe GEN Stara, koje bi trebalo biti zanimljivo i vjerujemo da će rezultirati nastavkom pobjedničnog niza i suverenim ovjeravanjem prvog mjesta na tabeli.